10:36 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Pasak eksperto, tai, kad situacija yra blogesnė nei yra iš tikrųjų, rodo Alytaus pavyzdys. Per pastarąsias dvi savaites Alytuje atlikta 11 000 testų 100 tūkst. gyventojų, kai Lietuvos vidurkis yra 5 800

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Lietuva jau atsidūrė toje padėtyje, kurioje pavasarį buvo visą pasaulį šiurpinusi Italija, o sveikatos apsaugos sistema yra labai arti kolapso, sakė "Euromonitor International" duomenų mokslininkas ir prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

  "Visi per pirmą karantiną su pasibaisėjimu žiūrėjo kas buvo Italijoje. Tai va Italijoje sergamumas 100k gyventojų aukščiausiai buvo pakilęs iki 800. Pas mus dabar netoli 1200. Mirtingumo rodiklis aukščiausias buvo 17.6. Virš 10 laikėsi 60 dienų. Lietuvos mirtingumo rodiklis jeigu ignoruosim tą figos lapelį kitos mirtys nuo covid19 dabar yra 17.6 ir virš 10 laikosi jau 20 dienų. Jeigu prisidengsim tuo lapeliu tai dabar yra 11.6. Tai pas mus jau yra Italija, o epidemija dar tik įsibėgėja", — rašė jis savo Facebook paskyroje.

  Pasak eksperto, tai, kad situacija yra blogesnė nei yra iš tikrųjų, rodo Alytaus pavyzdys. "Ten savivaldybėje yra nekvailų žmonių kurie nusprendė, kad reikia kuo įmanoma daugiau testuoti, kad pabandyti sugaudyti visus sergančius".

  Be to, jis pareiškė, kad per pastarąsias dvi savaites Alytuje atliekama 11 000 testų 100 tūkst. gyventojų, kai Lietuvos vidurkis yra 5 800. Padidinus testavimą natūraliai nustatoma daugiau sergančių ir dabar Alytus yra pirmas pagal sergamumą.

  Pabrėžta, kad pirmadienį buvo peržengta 2 000 riba. Todėl Zemlys-Balevičius spėja, kad jeigu būtų išplėsti testavimo pajėgumai, toks sergamumas būtų visoje šalyje.

  "Natūraliai pacientų ligoninėse ir mirčių skaičiai seka po atvejų skaičių. Tai net įsivedus ilgai lauktas priemones mes dar nematysim pagerėjusios situacijos. Epidemija taip plačiai paplitus, kad ji iš inercijos "generuos" atvejus bent savaitę. Sveikatos apsaugos sistema turi dar šiokį tokį lovų rezervą, bet jis yra skirtas tam būtent tam savaitiniui padidėjimui. Po to basta. Nemaža dalis medikų jau dabar galvoja apie išėjimą iš darbo, tai kai tas rezervas bus išnaudotas tikriausiai sulauksim visiško sveikatos apsaugos sistemos kolapso", — rašė prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys.

  Taip pat jis pridūrė, kad vis dar tiki Lietuvos gyventojų sąmoningumu ir tuo, kad dauguma jų laikysis naujų apribojimų.

  Gruodžio 13 d. Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki sausio 31 dienos ir sugriežtino sąlygas. Nuo trečiadienio dauguma parduotuvių bus uždarytos, išskyrus prekiaujančias maistu ir vaistines, taip pat nustatyti žmonių išėjimo iš namų apribojimai. Tačiau pirmadienį kai kurie apribojimai buvo patikslinti.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 96 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau kaip 41 tūkstantis žmonių pasveiko, 863 mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Dar šia tema

  Lietuvos mokslininkas papasakojo, kas sunkina COVID-19 ligos eigą
  Smulkiajam ir vidutiniam verslui Lietuvoje bus skirta beveik 200 milijonų eurų pagalbos
  SEB bankas ir toliau padės klientams, patiriantiems finansinių sunkumų dėl pandemijos
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos