22:47 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Seimo narė paragino pakentėti dėl koronaviruso pandemijos įvesto karantino, atsisakyti įprastinio Naujųjų metų švenčių minėjimo — nesusirinkti dideliame šeimos rate, nekalėdoti, nevykti pas draugus, į svečius

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Seimo narė, Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė Lietuvos gyventojus šiais metais dėl koronaviruso pandemijos ir šalyje įvesto karantino paragino atsisakyti įprasto Kalėdų minėjimo, būti santūrius, atsargius ir susikaupusius, kad sulauktų daugiau šviesos po Kalėdų.

  Apie tai ji parašė savo Facebook paskyroje.

  "Taip, Kalėdos yra šeimos šventė, didelei daliai žmonių — svarbiausia ir laukiamiausia metuose, kurią įprasta švęsti su šeima, o vėliau ir pakalėdojant plačiau, pas draugus, į svečius. Deja, šios Kalėdos tokios būti negali. Na, techniškai gali, bet reikia būti ypatingai neatsakingu ir savo artimųjų nemylėti, jei "Kalėdos kaip įprasta" vis dar planuose", — parašė ji.

  Ji papasakojo, kad visada ir vaikystėje, ir paauglystėje labai laukė Kalėdų, kai važiavo pas senelius, kur surinkdavo visa šeima. Tačiau šiais metais ji Kalėdų nelaukia, nes jai skaudu dėl to, kad jos 89 metų senelis, prieš pat pirmąjį karantiną palaidojęs močiutę, bus vienas.

  "Liūdna, skaudu, graudu. Daug vienišų senolių sutiks Kalėdas vienui vieni. Visi norime, kad šita koronabjaurastis kiek įmanoma greičiau pasibaigtų. Nuo trečiadienio įsigaliojantys reikalavimai niekam nėra malonūs <...>. Bet šiuo atveju — būtini", — parašė politikė.

  Nors Kalėdos nebus linksmos, Kalėdos yra ir apie viltį, kad "galime šį nelemtą nesusipratimą pagaliau įveikti kartu", pažymėjo Pakarklytė.

  "Žinau, kad sunku, bet jei norime sulaukti daugiau šviesos po Kalėdų, turime praeiti ir šį tamsos etapą, turime būti santūrūs, atsargūs ir susikaupę, kad šviesa ir vėl nugalėtų", — parašė ji.

  Gruodžio 13 d. Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki sausio 31 dienos ir sugriežtino sąlygas. Nuo trečiadienio dauguma parduotuvių bus uždarytos, išskyrus prekiaujančias maistu ir vaistines, taip pat nustatyti žmonių išėjimo iš namų apribojimai. Tačiau gruodžio 14 d. kai kurie apribojimai buvo patikslinti.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 96 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau kaip 41 tūkstantis žmonių pasveiko, 863 mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  Kaip sulaukti Kalėdų: vakarienė į namus ir virtualūs protų kovos
  Nuo šventinių žirafų iki didžiulio kalėdinio vainiko: Kalėdos Vilniaus rajonuose 
  "Komendanto valanda 24/7": Karbauskis įvertino Vyriausybės priemones dėl COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Lietuva, Kalėdos

  Svarbiausios temos