02:07 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Naujausiais duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nuo COVID-19 ligos mirė rekordiškai didelis žmonių skaičius — 38, patvirtinti dar 1 432 nauji koronaviruso atvejai

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga griežtai pasisakė apie žmones, kurie vis dar plūsta į prekybos centrus, nors ligoninėse jau stinga vietų COVID-19 sergantiems pacientams.

  Antradienį per spaudos konferenciją Seime paklaustas, kaip jis vertina tai, kad net ir kasdien augant naujiems užsikrėtimų COVID-19 skaičiams, žmonės ir toliau plūsta į prekybos centrus, buvęs ministras tai pavadino beprotybe: 

  "Čia kaip kokia šizofrenija — vieni nebetelpa į ligonines, kiti nebetelpa į prekybos centrus. Kitaip nei beprotybe negaliu to pavadinti", — pareiškė Veryga.

  Antradienio Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą patvirtinti 1 432 nauji koronaviruso atvejai, nuo ligos mirė 38 žmonės.

  Paklaustas apie naujausius sergamumo COVID-19 rodiklius, Veryga sakė, kad po savaitgalio jie yra mažesni, tačiau nusiraminti negalima.

  "Nereika nusiraminti po kiekvieno savaitgalio. Mažiau yra tyrimų, mažesni ir skaičiai. Kaip yra iš tikro, pamatysime rytoj, koks yra skaičius. Jei jis stabilizuosis bent apie 3 tūkst., nebebus didesnis, vėl bus galima kalbėti apie tam tikrą stabilizaciją, kokia buvo, kai buvo apie 2 tūkst. atvejų", — komentavo parlamentaras.

  Kalbėdamas apie naujosios Vyriausybės priimtus sprendimus dėl COVID-19 suvaldymo, Veryga sakė, kad reikia palaukti dvi ar tris savaites, tuomet bus galima pamatyti, ar priemonės iš tikrųjų davė norimų rezultatų.

  Veryga pažymėjo ir tai, kad sekmadienį priėmusi sprendimus, pirmadienį Vyriausybė jau ėmėsi jų koregavimo. Anot buvusio ministro, jam vadovaujant SAM buvo prikaišiojama, kodėl sprendimai taip greit keičiami, kodėl nėra tinkamai pasiruošiama.

  "Bet, matyt, dar yra tas nepatyrimas, kol įsivažiuoja, kol pradeda dirbti. Tai vienintelis problematiškas dalykas buvo, kad nespėjus priimti iš karto koreguojama, tai žmonėms įneša sumaišties", — teigė Veryga.

  Lietuvoje nuo lapkričio 7 dienos galioja karantinas, kuris jau kelis kartus buvo pratęstas. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki metų pabaigos, dar labiau sugriežtindama apribojimus, įskaitant tuos, kurie buvo susiję su švenčių šventimu. Gruodžio 14 d. kai kurie apribojimai buvo patikslinti.

  Anksčiau buvęs Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis atkreipė dėmesį į naujosios Vyriausybės papildomų apribojimų įvedimo dėl pandemijos absurdiškumą ir chaosą. Pasak Skvernelio, per šias dvi dienas buvo galima pamatyti tris skirtingus Vyriausybės veidus ir paskubomis keičiamą taip ir neįsigaliojusį Vyriausybės nutarimą. Skvernelis paragino premjerę ir jos komandos narius pirmiausia įsivertinti priemonių įgyvendinamumą, o tada jas tvirtinti, ir priminė, kad nauja valdžia "nuolat kartojo, jog turi aiškų planą".

  Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) statistika, visame pasaulyje užsikrėtusiųjų skaičius nuo pandemijos pradžios artėja prie 71 milijono, mirė daugiau nei 1,6 milijono žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  Lietuvoje užfiksuotas rekordinis mirčių nuo COVID-19 skaičius
  Kaip nuo trečiadienio keisis judėjimas šalyje: iš namų išeikite tik esant būtinybei
  Mobilieji COVID-19 testavimo punktai veiks ir savaitgaliais
  Po savaitės Lietuvos sveikatos apsaugos sistema gali žlugti, pareiškė Zemlys-Balevičius
  Tegai:
  COVID-19, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos