17:20 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Nuo trečiadienio dauguma parduotuvių bus uždarytos, išskyrus prekiaujančias maistu ir vaistines, taip pat nustatyti žmonių išėjimo iš namų apribojimai

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Nuo šio vidurnakčio Lietuvoje įsigaliojantys ribojimai dėl COVID-19 padėties yra skaudūs ir nemalonūs, tačiau nėra įvedami "iš gero gyvenimo", pareiškė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas.

  "Tiesiog mūsų situacija yra žiauriai bloga. Pagal paskutinius duomenis, mes tarp Europos Sąjungos valstybių esame antri. Galėčiau lažintis, kad dar šią savaitę Lietuva atsidurs pirmoje vietoje. Bet ne ta vieta yra pagrindinis dalykas. Pagrindinis dalykas yra skaičius. Ir ne ne ne jis, o žmonės, kurie ir sudaro tuos skaičius. Mes tuos sprendimus, kuriuos darome dabar turėjome padaryti gerokai anksčiau", — rašo Stankūnas savo Facebook paskyroje.

  Kaip pavyzdį jis pateikė Vokietiją, kurioje sergamumo rodiklis yra 341, tuo tarpu Lietuvoje — 1 206, ir pabrėžė, kad Vokietijoje imamasi labai griežtų priemonių.

  "Olandija taip pat "užsidaro" 5 savaitėms, nors jos sergamumas 547. O Pietų Korėja uždaro mokyklas ir eina į nuotolinį mokymąsi, nors pirmadienį buvo nustatyti "tik" 718 atvejų. Priminsiu, kad Pietų Korėjoje gyvena beveik 52 mln. gyventojų. Dabar Lietuvos žiniasklaidoje vis pasirodo žinučių apie laimingus australus, kurie nustato po kelis atvejus per dieną. Tačiau pamirštame, kad kai mes turėjome vasarą ir mėgavomės pasisedėjimais kavinėse bei restoranuose, tai visas Melburnas buvo taip uždarytas, ko Lietuvoje dar tikrai nėra", — pabrėžė profesorius.

  Gruodžio 13 d. Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki sausio 31 dienos ir sugriežtino sąlygas. Nuo gruodžio 16 d. dauguma parduotuvių bus uždarytos, išskyrus prekiaujančias maistu ir vaistines, taip pat nustatyti žmonių išėjimo iš namų apribojimai. Tačiau gruodžio 14 d. kai kurie apribojimai buvo patikslinti.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 96 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau kaip 41 tūkstantis žmonių pasveiko, 863 mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Dar šia tema

  Lietuvoje užfiksuotas rekordinis mirčių nuo COVID-19 skaičius
  Po savaitės Lietuvos sveikatos apsaugos sistema gali žlugti, pareiškė Zemlys-Balevičius
  "Tai beprotybė": Veryga sukritikavo prekybos centro lankytojus
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos