11:59 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1104)

  Kai kurie įvažiavimai į savivaldybes bus ribojami techninėmis priemonėmis, bus įrengtos kameros ir draudžiamieji ženklai. Keliautojai turi su savimi turėti visus dokumentus

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė papasakojo, kaip vyks budėjimas patikros postuose sugriežtinto karantino metu.

  "Siekiame, kad Kalėdos būtų sveikos ir saugios, tai geriausia dovana mums visiems. Viliamės, jog gyventojai susilaikys nuo nebūtinų kelionių, o esant  būtinybei vykdami į kitos savivaldybės teritoriją, galės pareigūnams įrodyti ryšį su kelionės tikslu", — ministrę cituoja VRM spaudos tarnyba.

  Be to, ministrė pabrėžė, kad naujoji Vyriausybė, nustatydama būtinus ribojimus, nesiekia "atšaukti" Kalėdų.

  Pasak ministrės, pagal parengtą Saugių švenčių planą, švenčių dienomis ir savaitgaliais policija organizuos stacionarius kontrolės postus, o kitomis dienomis judėjimo kontrolė bus vykdoma mobiliu principu.

  Šalyje bus įrengta 250 judėjimo kontrolės postų, judėjimo kontrolei užtikrinti bus pasitelkta apie 1 500 policijos pareigūnų. Judėjimo kontrolę be policijos pareigūnų taip pat vykdys ir Šaulių sąjunga, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

  Judėjimo kontrolė vyks nuo gruodžio 18 dienos 13 val. iki gruodžio 20 dienos 21 val., nuo gruodžio 23 dienos 13 val. iki 27 dienos 21 val., taip pat nuo gruodžio 31 dienos 13 val. iki sausio 3 dienos 21 val.

  Artėjantį savaitgalį budės 670 policijos ekipažų, dar 250 ekipažų — kontrolės postuose, taigi, visoje Lietuvoje savaitgalį patruliuos 920 ekipažų. Paprastomis, ne švenčių, dienomis budės 750 ekipažų. Judėjimo kontrolei tarp savivaldybių vykdyti papildomai dirbs dar 60 policijos ekipažų, kurie tikrins judėjimo teisėtumą. 

  Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose bus pasitelkiami viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, pasieniečiai, policijos rėmėjai, šauliai, taip pat karo policija.

  Be to, planuojama, kad dalis išvažiavimų bus užblokuota techninėmis priemonėmis, bus įrengtos kameros ir draudžiamieji ženklai.

  Patikros punktai veiks švenčių dienomis ir savaitgaliais. Keliautojai privalo turėti asmens tapatybės dokumentus ir dokumentus, kurie suteikia pagrindą įvažiuoti į kitą savivaldybę. Visus dokumentus galima pateikti elektroniniu būdu.

  Gruodžio 13 dieną Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki sausio 31 dienos ir sugriežtino sąlygas. Nuo gruodžio 16 d. dauguma parduotuvių bus uždarytos, išskyrus prekiaujančias maistu ir vaistines, taip pat nustatyti žmonių išėjimo iš namų apribojimai. Tačiau gruodžio 14 d. kai kurie apribojimai buvo patikslinti.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 96 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau kaip 41 tūkstantis žmonių pasveiko, 863 mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1104)

  Dar šia tema

  Lietuvoje užfiksuotas rekordinis mirčių nuo COVID-19 skaičius
  "Tai beprotybė": Veryga sukritikavo prekybos centro lankytojus
  Stankūno manymu, šalis šią savaitę gali atsidurti pirmoje vietoje pagal COVID-19 atvejus
  Tegai:
  Vidaus reikalų ministerija (VRM), karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos