13:33 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad dėl papildomų saugumo taisyklių ir augančių rekordinių siuntų srautų susidaro didesnės eilės prie paštų, galimi siuntų vėlavimai

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Atsižvelgiant į nepalankią situaciją dėl COVID-19 plitimo šalyje, nuo šio trečiadienio vidurnakčio Lietuvoje galios sugriežtintas karantinas. 

  Lietuvos paštas informuoja, kad savo veiklą bendrovės padaliniai tęsia įprastai: laikantis visų apsaugos reikalavimų, klientai aptarnaujami pašto skyriuose, paslaugas teikia laiškininkai bei kurjeriai, gyventojai raginami rinktis saugius siuntimo būdus — naudotis savitarna bei siuntų savitarnos terminalais.

  "Sugriežtinus karantino ribojimus, toliau teiksime gyventojams svarbias paslaugas — ne tik pašto, kurios itin svarbios kalėdiniu laikotarpiu, bet ir socialines, kaip pavyzdžiui, išmokų mokėjimas. Žinoma, dėl papildomų saugumo taisyklių ir augančių rekordinių siuntų srautų, susidaro didesnės eilės prie paštų, galimi siuntų vėlavimai", — sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų vadovas Norbertas Žioba.

  Kaip šiuo metu teikiamos Lietuvos pašto paslaugos:

  Laiškininkų paslaugos

  Registruoti laiškai bei siuntos, telpančios į pašto dėžutę, į ją ir pristatomos. Į pašto dėžutę netelpančios siuntos, taip pat išperkamosios siuntos, siuntos su įteikimo pranešimais bei su žyma "Įteikti asmeniškai", išduodamos pašto skyriuje. 

  Esant galimybei, didesnės siuntos bus pristatomos į LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus.

  Siuntos su procesiniais dokumentais ar įvertintosios siuntos įteikiamos "iki slenksčio", t. y. laiptinėje arba kieme. 

  Kurjerių paslaugos

  Paslaugos teikiamos taip pat laikantis principo "iki slenksčio". Atsiimant siuntą pakanka nurodyti SMS žinute atsiųstą siuntos atsiėmimo kodą. Jeigu jo gavėjas neturi, tada prašoma pateikti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numerio 4 paskutinius skaičius.

  Pašto skyriuose

  Paslaugos teikiamos įprastai, tačiau vienu metu galima aptarnauti mažiau klientų, likusių maloniai prašoma palaukti už durų. Siekiant išvengti dėl riboto aptarnaujamų žmonių skaičiaus susidarančių eilių, rekomenduojama naudotis Lietuvos pašto savitarna. 

  Siuntų nukreipimas

  Siuntos gali būti nukreipiamos į siuntų savitarnos terminalus, jeigu terminalas užpildytas, siunta nukreipiama į kitą artimiausią terminalą ar pašto skyrių.

  Perspėjama, kad šiuo metu siuntos, ypač didelės, gali vėluoti apie 3 dienas.

  Dar šia tema

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  "Atšvęsime šventes kukliai": Lietuvos prezidentas įvertino karantino pratęsimą
  Naujoji Vyriausybė patikslino griežtinamo karantino ribojimus
  Tegai:
  Lietuvos paštas

  Svarbiausios temos