18:03 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1178)

  Kaip pabrėžė specialistas, pandemijos pradžioje jaunesnių žmonių mirtis nuo viruso buvo tikra retenybė

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Kas dešimtas Lietuvoje stacionarizuotas dėl COVID-19 ligos neišgyvena, o mirštamumas tarp žmonių iki 60 metų didėja, savo Facebook paskyroje sakė buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

  Pasak jo, pandemijos pradžioje jaunesnių žmonių mirtis nuo viruso buvo tikra retenybė ir kaskart šokiruodavo. Dabartinę situaciją jis paaiškina tuo, kad užsikrėtusių jaunų žmonių skaičius sparčiai didėja, o dėl pandeminio nuovargio daugelis nebepriima informacijos apie infekcijos riziką ir mažiau saugosi.

  "Nėra duomenų, kad virusas būtų mutavęs į tą pusę, kad labiau pažeistų jaunesnius asmenis. Paprasčiausiai susikaupė daugiau užsikrėtusių jaunesnių žmonių, galbūt jie labiau pasitiki savo sveikata ir nebe taip smarkiai saugosi, gal juos paveikė ta žinia, kad jauni žmonės serga lengva forma ir patys nėra matę sunkiai sergančių. Greičiausiai veikia visi šitie faktoriai. Be to, pasireiškia pandeminis nuovargis, nebepriimama informacija, ji jau nusibodo, kai šneka vienas politikas ar kelios gydytojos, kurių žmogus asmeniškai nepažįsta. Tad savaime suprantama, kad žmonės, kurie ne taip bijo užsikrėsti, saugosi mažiau bei daugiau kontaktuoja ir virusas plinta", — rašė Čaplinskas.

  Specialistas pastebi, kad ir jauniems ši liga gali būti sunki ir klastinga, taip pat neaišku, kokie gali būti liekamieji reiškiniai, kurie gali pasireikšti ir po metų ar dar vėliau.

  Gruodžio 13 dieną Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki sausio 31 dienos ir sugriežtino sąlygas. Nuo gruodžio 16 d. dauguma parduotuvių bus uždarytos, išskyrus prekiaujančias maistu ir vaistines, taip pat nustatyti žmonių išėjimo iš namų apribojimai. Tačiau gruodžio 14 d. kai kurie apribojimai buvo patikslinti.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 96 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau kaip 41 tūkstantis žmonių pasveiko, 863 mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1178)

  Dar šia tema

  Šventės artėja griežto karantino sąlygomis
  Stankūno manymu, šalis šią savaitę gali atsidurti pirmoje vietoje pagal COVID-19 atvejus
  Lietuvos paštas papasakojo, kaip dirbs bendrovės padaliniai sugriežtinus karantiną
  Tegai:
  Saulius Čaplinskas, karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos