19:53 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)

  Sugriežtinus karantino sąlygas šalyje, policija įrengs kontrolės postus, kad tikrintų tarp savivaldybių judančius gyventojus

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Koronavirusu serga 182 Lietuvos teisėsaugos pareigūnai, o tai sukelia organizacinių sunkumų laukiant karantino sąlygų sugriežtinimo. Apie tai spaudos konferencijos metu pareiškė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

  Jis pridūrė, kad dabar apie 30 policijos pareigūnų yra izoliuoti.

  Akropolis Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Požėla pabrėžė, kad maždaug pusantro tūkstančio teisėsaugos pareigūnų užtikrins žmonių judėjimo tarp savivaldybių kontrolę intensyviausiu laikotarpiu. Jiems padės sukarintos Šaulių sąjungos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos atstovai.

  Kontrolės punktai veiks švenčių dienomis ir savaitgaliais. Prie įvažiavimų į savivaldybės teritoriją bus įrengta 250 kontrolės punktų, kuriuose bus tikrinami civiliai gyventojai. Keliautojai privalo turėti asmens tapatybės dokumentus ir dokumentus, kurie suteikia pagrindą patekti į kitą savivaldybę. Visus dokumentus galima pateikti elektroniniu būdu.

  Vyriausybė per nepaprastąjį posėdį gruodžio 13 d. šalyje pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos ir sugriežtino apribojimus. Iki sausio 3 dienos žmonės gali judėti tik tos savivaldybės teritorijoje, kurioje jie gyvena. Draudžiama išvykti už savivaldybės ribų, išskyrus keliones į artimųjų laidotuves, darbą, gydymo įstaigas ir turint nuosavybės teise priklausantį turtą kitos savivaldybės teritorijoje.

  Lietuvoje bendras koronaviruso atvejų skaičius viršijo 96 tūkst. Tuo tarpu pasveiko daugiau kaip 41 tūkstantis žmonių, 863 mirė.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 71 milijonas šios ligos atvejų, daugiau nei 1,6 milijono žmonių mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)

  Dar šia tema

  Įvardyta, kas gali užkrėsti koronavirusu ilgiausiai
  Oliveris Stounas pasiskiepijo Rusijos vakcina nuo koronaviruso
  Kovodama su koronavirusu Lietuva gali kreiptis pagalbos į užsienio medikus
  Tegai:
  koronavirusas, policija

  Svarbiausios temos