23:12 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Lietuvos vadovas pabrėžė, kad skiepijimo procesui reikės atsakingo koordinavimo ir veiksmingos informacijos sklaidos tarp šalies gyventojų

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo nuotoliniame susitikime su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, kurie pristatė atnaujintą epidemiologinės situacijos apžvalgą ir rekomendacijas dėl skiepijimo. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Susitikime taip pat dalyvavo ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys su Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariais.

  Lietuvos vadovas padėkojo naujajai Vyriausybei už ryžtingas karantino sugriežtinimo priemones ir pabrėžė, kad skiepijimo procesui reikės atsakingo koordinavimo ir veiksmingos informacijos sklaidos.

  Prezidento sušaukti ekspertai rekomendavo vykdomajai valdžiai paskirti už skiepijimą atsakingą įstaigą, kuri, bendradarbiaudama su savivaldybių administracijomis, užtikrins jos parengimą ir organizavimą visoje šalyje.

  Jos funkcijos apims duomenų apie prioritetinių grupių skaičių, skiepijimo aprėptį, rizikos grupes rinkimą ir greitą atnaujinimą, vakcinacijos punktų sukūrimo koordinavimą ir darbuotojų pakankamumą savivaldybėse. Tarybos narių siūlymu, tokios struktūros atsakomybė būtų parengti personalo mokymo planą ir medžiagą, organizuoti mokymus, konsultuoti skiepijimo įstaigas ir sukurti atskirą patariamąją liniją dėl gyventojų skiepijimo.

  Susitikime taip pat aptartos vakcinų nuo COVID-19 rūšys, jų poveikis ir laikymo ypatybės.

  "Jau po kelių savaičių Lietuvą pasieks patikimos ir saugios vakcinos. Dar po kiek laiko visi turėsime galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19 ir susigrąžinti mums įprastą gyvenimą. Tačiau tam turime itin gerai pasiruošti — tiek iš logistinės, tiek iš komunikacinės pusės, todėl šiandien pristatomos ekspertų rekomendacijos yra itin svarbios, į jas būtina įsiklausyti", — sakė Nausėda.

  Pastaruoju metu Lietuvoje padidėjo sergamumas koronavirusu. Keletą dienų iš eilės šalyje buvo užfiksuoti antirekordai, o per dieną nustatytų atvejų skaičius viršijo tris tūkstančius.

  Sugriežtintas karantinas įsigaliojo gruodžio 16. Jis veiks iki sausio 3 dienos. Naujos taisyklės yra gana griežtos: ribojama gyventojų kelionė už gyvenamos savivaldybės teritorijos ribų, uždrausti artimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio kontaktai. Taip pat apribojama parduotuvių veikla.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinta daugiau kaip 96,4 tūkstančio koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 860 žmonių.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)
  Tegai:
  vakcina, COVID-19

  Svarbiausios temos