23:23 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirminiais duomenimis, per trejus metus galėjo būti nuslėpta apie 1,8 mln. eurų pajamų, įtarimai pareikšti dviem asmenims

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariami bene didžiausios pajūrio kurorto viešbučių ir restoranų komplekso valdančios įmonės vadovai, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad viename didžiausių kurorto viešbučių ir restoranų komplekse gali būti neapskaitomos pajamos. Įtariama, kad didžiausi neapskaitytų pinigų srautai keliavo per įmonei priklausančio restorano ir kavinės veiklą.

  Turimais duomenimis, poilsio komplekso įplaukoms valdyti buvo naudojama tarp maitinimo įstaigų paplitusi restoranų procesų automatizavimo sistema, į kurią buvo įtraukiami visi užsakymai tiek viešbutyje, tiek restorane, atėję iš 7 veikusių kasos aparatų.

  Iš surinktų duomenų galima spręsti, kad restorane buvo sukurta gudri pajamų neapskaitymo schema — pasinaudojant "nurašymo" funkcija galimai įvykdyti užsakymai būdavo įforminami kaip "išmetimas", tai reiškia, kad užsakymas galimai buvo atliktas, tačiau apskaitos sistemoje būdavo pažymima, kad pagaminto maisto ar gėrimų klientas atsisakė, tuomet užsakymo sąskaita būdavo išmetama.

  Siekiant užmaskuoti vykdomą veiklą, kasos aparatų atspausdinti pirminiai užsakymo kvitai būdavo išmetami. Yra duomenų, kad į apskaitą nebuvo įtraukiamos už restorano paslaugas bei maistą išrašytos sąskaitos.

  Kratų metu rastos kontrolinės juostos parodė, kad, įtariama, klientams apsilankius restorane, procesų sistemoje jiems būdavo atidaroma sąskaita, į kurią vedami jų užsakymai. Suvedus užsakymus, kartais net pritaikius nuolaidą sąskaitai, po keleto valandų būdavo pažymima užsakymo "išmetimo operacija", neva klientai atsisakė prieš kelias valandas užsakytų gėrimų ar pagaminto maisto.

  FNTT duomenimis, daugiausiai bei itin dideliais kiekiais būdavo "išmetama" kava, pilstomieji gėrimai, cepelinai, sriubos. Įtariama, kad veikiant pagal tokią schemą į oficialią įmonės buhalteriją galimai nebuvo įtraukta beveik 1,8 mln. eurų pajamų.

  Taip pat manoma, kad poilsio kompleksą valdanti įmonė dalį atlyginimų mokėjo vokeliuose. Vasaros metu lauke esančioje kavinėje dirbdavo apie 50 darbuotojų. Kratų metu rasta duomenų, kad galimai darbuotojai dirbdavo viršvalandžius, kurie nebūdavo oficialiai apskaitomi, o užmokestį už išdirbtas papildomas valandas gaudavo vokeliuose.

  Buvo atlikta 11 kratų, kurių metu pareigūnai paėmė didelį kiekį dokumentų, kompiuterinės technikos, laikmenų.

  Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą — ketveri metai nelaisvės.

  Dar šia tema

  Sučiuptas nelegaliai statybos darbus vykdęs klaipėdietis
  ES paramą apgaule gavę asmenys stos prieš teismą
  Klaipėdietis kaltinamas nelegaliai paskolinęs pusę milijono
  Tegai:
  restoranas, viešbutis, pajamos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos