19:52 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos statybininkų asociacija pažymėjo, kad panašios situacijos su nemokėjimais menkina pasitikėjimą valdžios institucijomis

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Šešios bendrovės, Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje (VKJ) stačiusios biokuro jėgainės bloką, surengė piketą, reikalaudamos sumokėti už atliktus darbus, praneša Lietuvos statybininkų asociacija savo paskyroje Facebook.

  Pagrindinė projekto rangovė buvo Lenkijos bendrovė RAFAKO. "Ignitis grupei" priklausančiai įmonei VKJ spalio 6 dieną skubiai nutraukus sutartį su projekto rangove, vien memorandumą pasirašiusioms šešioms Lietuvos projektavimo, statybos, betonavimo, energijos gamybos įrenginių įmonėms iš viso liko nesumokėta beveik 15 mln. eurų. 

  "Šiandien valstybinių statybos projektų įgyvendinime matomi akivaizdūs signalai, liudijantys apie reikšmingas spragas viešųjų pirkimų procese: konkursus laimi bendrovės, neturinčios pajėgumų įgyvendinti projektus", — sako LSA prezidentas Dalius Gedvilas.

  Asociacija atkreipia dėmesį, kad statybos generalinį rangovą iš vieno tiekėjo pasiūlymo atrinko valstybės valdoma VKJ. Lietuvos piliečiai turi pasitikėti savo valstybe, o toks elgesys veikia atvirkščiai — menkina pasitikėjimą valdžios institucijomis.

  Dar šia tema

  Smulkiajam ir vidutiniam verslui Lietuvoje bus skirta beveik 200 milijonų eurų pagalbos
  "Baltarusijos naftos kompanijos" dukterinė įmonė pristabdė eksportą per Lietuvą
  Seimas palengvino verslininkų iš Baltarusijos persikėlimą į Lietuvą
  Tegai:
  statybininkas, statyba, Lietuva

  Svarbiausios temos