05:00 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Vakcinoms nuo koronaviruso kitų metų biudžete numatyta 65 mln. eurų, dar per 80 mln. eurų suplanuota kitoms priemonėms kovoje su pandemija

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Pirmoji, tačiau labai nedidelė vakcinų nuo COVID-19 partija Lietuvą gali pasiekti jau po savaitės, per šiandieninę spaudos konferenciją papasakojo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

  Jis taip pat patvirtino, kad vakcinoms nuo koronaviruso kitų metų biudžete numatyta 65 mln. eurų, dar per 80 mln. eurų suplanuota kitoms priemonėms kovojant su pandemija.

  "Yra sudarytos šešios sutartys su farmacijos kompanijomis, yra numatyta įsigyti vakcinų dozių daugiau nei 7 mln. Ir tam valstybės biudžete, kas nebuvo iki šiol numatyta, yra skirta 65 mln. eurų. Ir taip pat, kas iki šiol nebuvo numatyta, ir kas skaidriai dabar biudžete yra numatoma — dar 80 mln. eurų įvairioms priemonėms, testavimui, logistikai ir kitiems dalykams", — sakė ministras. 

  Ministras patvirtino, kad pirmoji vakcinų siunta nebus didelė. 

  Paskutinė diena prieš karantiną Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Jei 21 dieną Europos vaistų agentūra atliks savo veiksmus, Europos Komisija 23 dieną priims savo sprendimus, reiškia, pirmoji nedidelė dalis Lietuvą gali pasiekti gruodžio 25–26 dieną. Tačiau, kaip ir esame sutarę žmonėms sakyti tiesą, deja, bet tai yra tik pirmas nedidelis kiekis", — teigė Dulkys.

  Jis pripažino nežinantis, dėl ko būsimų pirmųjų vakcinų kiekis yra gerokai mažesnis, nei žadėta anksčiau, tačiau užtikrino, kad yra sudarytos sutartys ir 2021 metų bėgyje Lietuva turės pakankamą kiekį — 7,2 mln. vakcinų.

  Šiuo metu Lietuvoje labai padidėjęs sergamumas koronavirusu. 

  Remiantis naujausiais duomenimis, šalyje iš viso nustatyta daugiau kaip 99 tūkst. atvejų, per 43 tūkstančius žmonių pasveiko, daugiau nei 900 mirė.

  Nuo gruodžio 16 dienos Lietuvoje sugriežtintas karantinas. Iki sausio 3 dienos judėjimas šalies teritorijoje yra griežtai ribojamas.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatytas naujas COVID-19 atvejų ir mirčių nuo koronaviruso rekordas 
  COVID-19 vakcina į Lietuvą atkeliaus po kelių savaičių, sakė Nausėda 
  COVID-19 ir didžiausio mirtingumo fone Lietuvos prezidentas prisiminė TSRS
  Tegai:
  vakcina, Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos