11:12 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1819)

  Pasak Ministrų kabineto vadovės, jei kažkas iš didelių prekybininkų bando apeiti apribojimus atsidarę "čipsų skyrių", bus pakeitimų

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažadėjo pakeisti Vyriausybės sprendimus, jei paaiškės, kad prekybininkai bandys apeiti prekybos draudimą karantino metu. Apie tai ji papasakojo per spaudos konferenciją.

  Šiandien pradeda veikti sugriežtinti karantino ribojimai, draudžiantys ne maisto prekių parduotuvių veiklą.

  Draudimas netaikomas toms parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas. Leidžiama vykdyti internetinę prekybą, kai prekės pristatomos į namus ar atsiimamos atsiėmimo punktuose. Taip pat leidžiama prekiauti kalėdinėmis eglutėmis, jų prekyba privalės vykti lauke.

  Tačiau savo veiklą tęsia "Senukai" ir "Depo", kurie yra atidarę maisto prekių skyrius. Tokią praktiką prekybininkai pradėjo dar pirmojo karantino metu — maisto produktai parduodami, o kitos erdvės, kuriose parduodamos statybinės prekės, buvo užtvertos.

  "Šiandien pat ketinu diskutuoti su prekybos asociacijų vadovais, jei matysime, kad kažkas situacija bando piktnaudžiauti, ilgai Vyriausybės sprendimai neužtruks", — teigė Šimonytė.

  "Jei kažkas iš tų didelių prekybininkų bando apeiti apribojimus atsidarę čipsų skyrių, akivaizdu, kad nėra tai, kas buvo nutarimo tikslas. Jei toks elgesys tikrai yra, kalbėsimės su prekybos įmonių asociacija, kad ši praktika būtų nedelsiant nutraukta, o jei nebus nutraukta, bus pakeistas nutarimas", — komentavo Šimonytė.

  Šiandien šalyje įsigaliojo sugriežtintas karantinas. Jis veiks iki sausio 3 dienos. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės. 

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinta beveik 100 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 900 žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1819)

  Dar šia tema

  Lietuvos paštas papasakojo, kaip dirbs bendrovės padaliniai sugriežtinus karantiną
  Šventės artėja griežto karantino sąlygomis
  Vilniuje dėl karantino keičiasi viešojo transporto tvarkaraščiai
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos