03:52 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Trečiadienį įsigaliojo sugriežtintas karantinas. Jis tęsis iki sausio 3 dienos. Naujos taisyklės apriboja judėjimą šalies viduje ir žmonių kontaktus, taip pat paliečia verslą

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Mokslininkas, Sveikatos ekspertų tarybos prie Lietuvos prezidento narys Vaidotas Zemlys-Balevičius pareiškė, kad kovos su pandemija priemonių reikia imtis kuo anksčiau, nes tai sumažina koronaviruso atvejų skaičių. Tai savo ruožtu turi įtakos mirtingumo sumažėjimui.

  Mokslininko teigimu, šiuo metu neįmanoma nustatyti vidutinės koronaviruso ligos sirgimo trukmės Lietuvoje, nes nėra atvirų duomenų.

  "Ką turim atviruose duomenyse — tai mirtis pagal atvejo pranešimo tipą. Tai reiškia žinom, kada buvo užfiksuotas atvejis, ir ar tas žmogus mire, ar ne. Lygindami mirčių skaičių pagal mirties fiksavimo datą ir mirčių skaičių pagal atvejo datą galima matyti, kaip mirčių skaičiai atsilieka nuo susirgimų", — parašė jis savo Facebook paskyroje.

  Zemlys-Balevičius priminė, kad lapkričio pabaigoje vidutinis 7 dienų atvejų skaičius buvo 1 800, o šiandien šis skaičius pasiekė 2 700.

  "Tai jeigu mirčių skaičius didės lygiai taip pat kaip atvejų skaičius po dviejų savaičių turėtumėme matyti apie 45 mirčių per dieną, 7 dienų vidurkį, nes dabar jis yra 30. Kadangi dieninės mirtys svyruoja, tai galima šnekėti apie 60-70 per dieną mirčių rekordus", — pažymėjo jis.

  Pasak Zemlio-Balevičiaus, ši prognozė daroma su prielaida — jeigu atvejų skaičius nustos kilti šiandien, ko tikrai Lietuvoje neįvyks.

  "Nematau jokių priežasčių kodėl taip ir neturėtų įvykti, nes procesas "atvejis-mirtis" yra tiesiog šitos ligos savybė. Gerinti situaciją galima geresniu sveikatos apsaugos darbu, geresniu sergančių sugaudymu, bet visa tai jau neįtakos tų mirčių kurios turi įvykti pagal seną nepakeistą procesą. Linkiu visiems stiprybės, nes jos dar prireiks. Jeigu mano prognozės neišsipildys labai apsidžiaugsiu, nes prognozuojant mirtis labiausia džiugina prognozės kurios neišsipildo", — padarė išvadą jis.

  Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje labai padidėjo sergamumas koronavirusu. Kelias dienas iš eilės šalyje buvo užfiksuoti antirekordai, o per dieną aptiktų atvejų skaičius viršijo tris tūkstančius. Iki šiol iš viso nustatyta daugiau nei 100 tūkstančių atvejų, mirė 933 gyventojai.

  "New York Times" duomenimis, Lietuva užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal per pastarąsias septynias dienas nustatytų koronaviruso atvejų skaičių vienam gyventojui.

  Gruodžio 16 d. įsigaliojo sugriežtintas karantinas. Jis veiks iki sausio 3 dienos. Naujos taisyklės yra gana griežtos: aptibotas lietuvių išvykimas už savivaldybės teritorijos ribų, draudžiami artimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio kontaktai. Be to, apribota parduotuvių veikla.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  "Sputnik V" vakcina įrodė veiksmingumą. Kodėl Vakarai visus bando įtikinti priešingai?
  Vilniuje dėl karantino keičiasi viešojo transporto tvarkaraščiai
  Lietuvoje nuo epidemijos pradžios COVID-19 užsikrėtė daugiau kaip 100 tūkst. žmonių
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos