11:42 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1103)

  Tyrimas parodė, kad tik trečdalis Baltijos šalių darbuotojų norėtų po pandemijos grįžti dirbti į biurą, didžioji dalis norėtų dalį laiko dirbti nuotoliniu būdu, dalį — biure

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis papasakojo, kaip darbas iš namų paveikė produktyvumą, kūrybiškumą, pasitenkinimą darbu Baltijos šalyse.

  Apie tai Mačiulis pranešė savo paskyroje Facebook.

  "Didesnės dalies darbuotojų produktyvumas sumažėjo, ypač Lietuvoje. Pagrindinės to priežastys — nepakankamas bendradarbiavimas su kolegomis bei buitiniai rūpesčiai, įskaitant vaikų priežiūrą", — rašo Mačiulis.

  Kaip pasakoja Mačiulis, žemesnis produktyvumas buvo kompensuojamas ilgesnėmis darbo valandomis, tuo tarpu net 41 % iš namų dirbusių skundėsi suprastėjusiu darbo-asmeninio gyvenimo balansu. Tyrimas rodo, kad dažniausiai produktyvumo kritimu skundėsi daugiau vaikų turintieji ir moterys, o tai rodo nevienodą darbų ir funkcijų pasiskirstymą namų ūkiuose. 

  Taip pat pažymėta, kad tų, kuriems sumažėjo stresas ir pagerėjo kūrybiškumas, buvo daugiau nei tų, kurie jautė neigiamą poveikį. Tik trečdalis norėtų po pandemijos grįžti dirbti į biurą, didžioji dalis norėtų dalį laiko dirbti nuotoliniu būdu, dalį — biure.

  Lietuvoje iki sausio 3 dienos galios sugriežtintas karantinas. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės. 

  Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 103 028 asmenys, iš viso nuo ligos Lietuvoje mirė 933 žmonės.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1103)

  Dar šia tema

  Švietimas ir naujas karantinas: kas pasikeis ugdymo įstaigose
  Karantinas iki 2020-ųjų pabaigos: Lietuvoje įsigaliojo dar griežtesni apribojimai
  Karantinas pratęstas: naujos Vyriausybės sprendimai po pirmojo posėdžio
  Ekonomistas: Vilniui trūksta drąsos pripažinti prekybos su Rusija svarbą
  Tegai:
  Baltijos šalys, COVID-19

  Svarbiausios temos