16:21 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1092)

  Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė neatmeta ne tik prekybos nebūtinomis prekėmis ribojimo, bet ir komendanto valandos įvedimo

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Jeigu Lietuvos gyventojų mobilumas ir toliau nemažės, bus siūloma įvesti komendanto valandą bei apriboti prekybą nebūtinomis prekėmis, ketvirtadienį Seime pareiškė premjerė Ingrida Šimonytė.

  Ministrė pažymėjo, kad jei didžiosios parduotuvės toliau bus žmonių traukos centrais, gali būti apribota prekyba nebūtinomis prekėmis. 

  "Jeigu tikrai matysime, kad tai yra traukos centras, turint mintyje, kad reikalinga sumažinti kontaktus, sumažinti žmonių laiką, kuris leidžiamas ne namuose, tuomet teks siūlyti apribojimus prekiauti tam tikru asortimentu ir didžiuosiuose prekybos centruose", — sakė Šimonytė.

  Vyriausybės vadovė taip pat neatmetė griežtesnių judėjimo apribojimų įvedimo.

  Akropolis Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Jeigu bus reikalingi tokie apribojimai, kurie yra komendanto valandos iš esmės apribojimai, tai yra tai, kas taikoma šiaip daugelyje Europos valstybių, turbūt beveik visose Europos valstybėse yra taikomi apribojimai tiesiog išeiti iš namų, tuomet tokių apribojimų jau tektų prašyti Seimo nustatyti", — sakė Šimonytė.

  Valstybės vadovė pažymėjo, kad dėl tokių priemonių būtinumo paaiškės "artimiausiomis dienomis", gavus naujausius duomenis apie gyventojų mobilumą.

  "Įvertinsime naujesnius mobilumo duomenis ir jeigu matysime, kad mobilumas nėra sumažėjęs pakankamai, tai reikės, matyt, svarstyti apie tas priemones, kurios tą mobilumą galėtų sumažinti, ir tos priemonės jau būtų Seimo prerogatyvoje", — kalbėjo Šimonytė.

  Nuo gruodžio 16 d. Lietuvoje sugriežtintos karantino sąlygos, uždraustas judėjimas tarp savivaldybių be būtino reikalo, uždarytos atskiros ne maisto prekių parduotuvės, grožio salonai ir pan. Pats karantino režimas pratęstas iki sausio 31 dienos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1092)

  Dar šia tema

  Premjerė pagrasino karantino taisykles pažeidžiančioms parduotuvėms
  Išsiskyrusiems tėvams karantino metu leista matytis su savo vaikais
  Vilniuje dėl karantino keičiasi viešojo transporto tvarkaraščiai
  Tegai:
  vyriausybė, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos