00:08 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Pirmoji vakcinos siunta Europos Sąjungą pasieks iki gruodžio 26 dienos, o antroji — sausio mėnesį, pranešė Prezidentūra

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, su kuria aptarė Europos Komisijos planą gruodžio 27 dieną visoje Europos Sąjungoje pradėti ES piliečių vakcinavimą nuo koronaviruso. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba. 

  Akropolis
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tikimasi, kad "Pfizer-BioNTech" vakcina ES šalis pasieks iki gruodžio 26 dienos. Šią naujieną Lietuvos vadovui ketvirtadienio rytą patvirtino Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen biuras.

  Anot Nausėdos, jau kitą dieną Lietuvoje turi būti pradėta vakcinacija.

  "Europos Komisijos pirmininkė pranešė, kad Europos Sąjungos šalis pirmoji vakcinos siunta pasieks iki gruodžio 26 dienos. Lietuvai teks proporcingai 0,6 proc. pirmosios vakcinos siuntos dalies, t. y. keli tūkstančiai dozių. Lietuvą, kaip ir kitas šalis, pasieks iš anksto suderintas vakcinų kiekis, proporcingas gyventojų skaičiui, tad bus užtikrintas vakcinų paskirstymo skaidrumas Europos Sąjungoje. Vos gavusi vakciną Lietuva ims skiepyti savo piliečius. Pirmieji skiepijami žmonės Lietuvoje bus medikai ir didžiausioje rizikos grupėje esantys asmenys — senjorai", — sakė prezidentas.

  Šalies vadovas su premjere aptarė būtinybę pagreitinti pasirengimo vakcinacijai darbus ir užtikrinti vakcinacijos proceso efektyvumą Lietuvoje jau kitą savaitę.

  Planuojama, kad antroji vakcinos siunta Lietuvą, kaip ir kitas ES šalis, pasieks sausio mėnesį. Derybos dėl reikalingo vakcinos kiekio gamybos ES šalims ir greičiausio vakcinos siuntų paskirstymo vyksta aukščiausiu ES lygiu.

  Lietuvoje iš viso užfiksuota daugiau nei 103 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau kaip 45 tūkstančiai žmonių ir 933 mirė.

  Naujas karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Nuo gruodžio 16 dienos valdžia sugriežtino kovos su koronavirusu priemones.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Dar šia tema

  Prancūzijos prezidentas užsikrėtė koronavirusu
  Gydytojų nepripūsi: Santaros medikai perspėjo apie sunkią situaciją ligoninėse
  Išsiskyrusiems tėvams karantino metu leista matytis su savo vaikais
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos