06:13 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą, taip pat nuvykimą iki maisto prekių parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, gyventojai raginami saugoti savo ir aplinkinių sveikatą, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Gyventojai skatinami laikytis saugaus atstumo, vengti kontaktų bei visur ir visada tinkamai dėvėti apsaugines priemones.

  Vyresniems nei 6 metų asmenims visose viešose uždarose ir atvirose vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones, kurios priglunda ir visiškai dengia nosį bei burną.

  Medicininė veido kaukė. Jei asmuo viešose vietose ar susitikimo metu renkasi dėvėti medicininę veido kaukę, ji turi būti prigludusi prie veido — privalo dengti nosį ir burną. 

  Taip pat vienkartinės medicininės kaukės negalima nešioti daugiau nei vieną kartą — po kiekvieno nusiėmimo ji turi būti išmetama ir keičiama nauja. Keisti ją reikėtų ir po 4 valandų dėvėjimo arba jai sudrėkus. 

  Aukšto filtravimo kaukės (respiratoriai). Juos dažniausiai naudoja medicinos darbuotojai, kurie turi itin artimą kontaktą su sergančiuoju koronaviruso liga. Aukšto filtravimo kaukė glaudžiai priglunda prie veido ir turi specialų filtrą. Taip medicinos darbuotojai sumažina riziką užsikrėsti nuo sergančiojo. 

  Gyventojams, kurie renkasi dėvėti aukšto filtravimo kaukę, specialistai rekomenduoja ją dėvėti be vožtuvo. 

  Nemedicininės veido kaukės. Ši kaukė pati veiksmingiausia, jei sudaryta iš trijų medžiagos sluoksnių. Ji lygiai taip pat kaip ir medicininė kaukė turi būti prigludusi prie asmens veido — dengti burną ir nosį. Atkreipiamas dėmesys, jog šias kaukes galima nešioti daugiau nei vieną kartą, tačiau būtina nepamiršti skalbti ne rečiau kaip kartą per dieną. 

  Taip pat ministerija priminė, jog sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą (jei negalima dirbti nuotoliniu būdu), taip pat nuvykimą iki maisto prekių parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  Prancūzijos prezidentas užsikrėtė koronavirusu
  Išsiskyrusiems tėvams karantino metu leista matytis su savo vaikais
  Premjerė pranešė apie galimą prekybos nebūtinomis prekėmis ribojimą
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, kaukės, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos