18:00 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1173)

  Gruodžio 16 d. Lietuvoje įsigaliojo sugriežtintas karantinas. Jis įvestas iki sausio 3 dienos. Naujos priemonės riboja vidinį judėjimą ir kontaktus tarp žmonių

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Seimas yra pasirengęs svarstyti nepaprastosios padėties įvedimą šalyje dėl koronaviruso pandemijos, sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

  Paskutinė diena prieš karantiną Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Aš manyčiau, kad dėl nepaprastosios padėties esant reikalui, šį klausimą reikės svarstyti. Dabar viliuosi, kad tie apribojimai, kurių imtasi, pasieks rezultatą. Ir kad užsikrėtimų ir mirčių skaičius kris. Matysime jau labai greitai, ar tos priemonės pasiteisino", — sakė ji.

  Pagal įstatymą nepaprastoji padėtis Lietuvoje gali būti įvesta Seimo sprendimu. Tai leistų paskelbti komendanto valandą ir apriboti tam tikras teises ir laisves.

  Lietuvoje iš viso užfiksuota daugiau nei 103 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau kaip 45 tūkstančiai žmonių ir 933 mirė.

  Griežtesnis karantinas tęsis iki sausio 3 dienos. Naujosios taisyklės yra gana griežtos: gyventojų kelionės už savivaldybės teritorijos ribų yra ribotos, draudžiami artimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio kontaktai. Be to, parduotuvių veikla yra ribota.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1173)

  Dar šia tema

  Premjerė pranešė apie galimą prekybos nebūtinomis prekėmis ribojimą
  Gydytojų nepripūsi: Santaros medikai perspėjo apie sunkią situaciją ligoninėse
  Apsipirkinėjo lyg prieš apokalipsę: kaip prieš karantiną užsidarinėjo Vilniaus parduotuvės
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, nepaprastoji padėtis, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimas

  Svarbiausios temos