08:42 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu politikė mano, kad svarbu padėti tiems lietuviams, kurie nori sugrįžti į šalį iš užsienio

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paragino visus lietuvius būti aktyvius ir įsitraukti į migracijos politikos kūrimą. Taip ji sakė šiandien, minint Tarptautinę migrantų dieną.

  Lietuvos pasai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  "Migracija yra natūralus procesas, kuris daro įtaką kiekvienam iš mūsų. Aiški migracijos ir integracijos politika gali turėti teigiamą poveikį ir taip sustiprinti mūsų šalies visuomenę bei pakelti jos gerovę", — mano ji.

  Pasak Čmilytės-Nielsen, Lietuvos gyventojų svetingumas ir tolerancija atvykstantiems į šalį yra reikšmingi sėkmingai migrantų integracijai.

  "Tad visi kartu turime aktyviai diskutuoti ir siekti efektyvios migracijos politikos mūsų šalyje. Žinoma, svarbu neužmiršti ir svetur išvykusių mūsų tautiečių, palaikyti tvarų ir empatišką ryšį su jais. Turime ne tik išspręsti dvigubos pilietybės klausimą, bet ir padėti norintiems grįžti, pasitelkti sukauptą patirtį ir kurti ateitį Lietuvoje", — pareiškė politikė.

  Anksčiau Lietuvos Seimas nustatė naujus pagrindus gauti dvigubą pilietybę. Pagal priimtas pataisas asmuo, kuris Lietuvos pilietybę gauna gimdamas, o kitos šalies pilietybę įgyja ne pagal gimimą 18 metų amžiaus, galės savarankiškai nuspręsti iki 20 metų, kurią iš jų jis nori išsaugoti.

  Prieš įvedant pataisas, jei žmogus neatsisakė kitos valstybės pilietybės iki 20 metų, tada jis prarado Lietuvos pilietybę. Nuo šiol tokiems asmenims nebus atimta Lietuvos pilietybė.

  Dar šia tema

  Europarlamentaras ES migracijos politiką pavadino pražūtinga
  Atnaujintos Migracijos departamento Šalčininkuose patalpos
  Badas ir migracija: JT prognozuoja "katastrofiškus 2021 metus"
  Tegai:
  migracija, Seimas, dviguba pilietybė, Lietuva

  Svarbiausios temos