09:23 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Per pirmąją bangą pavyko sėkmingai pritaikyti visas būtinas priemones, tačiau vėliau žmonės nustojo klausytis patarimų

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys Aurelijus Veryga interviu BBC paaiškino, kodėl staigiai pablogėjo koronaviruso padėtis per antrąją bangą.

  Santaros klinikos
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anksčiau NYT paskelbė interaktyvų žemėlapį, pagal kurį Lietuva užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal užsikrėtimą COVID-19 per pastarąsias septynias dienas. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta per 106,2 tūkst. ligos atvejų, mirė per 970 žmonių. Šalies gydymo įstaigos skundžiasi darbuotojų trūkumu ir prašo savanorių pagalbos, nes kai kurios klinikos tapo koronaviruso židiniais.

  Veryga pažymėjo, kad pirmoji COVID-19 banga Lietuvoje buvo sėkmingai įveikta, priemonių imtasi labai anksti ir tuometinėms valdžios institucijoms tai pavyko sėkmingai padaryti.

  "Bet antroji banga neatėjo netikėtai, visi kalbėjo, kad ji ateis. Tačiau ji atėjo kartu su kitu svarbiu įvykiu šalyje — parlamento rinkimais. Jūs veikiausiai galite įsivaizduoti, kaip COVID-19 buvo išnaudota politiniuose debatuose. Pirmosios bangos suvaldymas ir Vyriausybės priimti sprendimai valdant buvo labai smarkiai kritikuojami", — sakė jis.

  Anot Verygos, problema yra gyventojų elgesyje, nes kritikuojant Vyriausybės pasirinktas priemones, pakenkiama ir valdžios institucijų patikimumui.

  "Pirmosios bangos metu žmonės sekė reikalavimus ir priemonių buvo nuodugniai laikomasi. Žmonės klausė duodamų patarimų. Antrosios bangos metu taip nebuvo", — sakė jis.

  Buvęs ministras pažymėjo, kad ne tik sumenkintas pasitikėjimas Vyriausybe, bet ir padėtį paveikė žmonių nuovargis nuo koronaviruso ir karantino priemonių.

  Radijo laidos vedėjas paprašė Verygos duoti patarimų naujajam sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui, kaip valdyti koronaviruso pandemijos situaciją. Buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas paragino naująją Vyriausybę pabandyti rasti būdą bendrauti su gyventojais, kad žmonės galėtų pasitikėti valdžia.

  "Taigi rasti balansą itin svarbu, nestumti visko per toli į kraštutinumus. Žmonės pavargsta nuo priemonių ir ima sakyti, na, tai vis tiek neišvengiamai nutiks", — apibendrino jis.

  Lietuvoje iki sausio 3 dienos galios sugriežtintas karantinas. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Dar šia tema

  "Lietuvos oro uostuose" dėl pandemijos atleidžiami darbuotojai
  Tyrimai patvirtino: Jonavos rajono ūkyje audinės COVID-19 užsikrėtė nuo sergančių žmonių
  Lietuvoje per parą patvirtintas 3181 naujas COVID-19 atvejis, mirė dar 39 žmonės
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos