22:00 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (519)

  Baltarusijos branduoliniame objekte klausimas apie riziką yra visiškai uždarytas, tai patvirtino tarptautinės reguliavimo institucijos, mano ekonomistas Vladislavas Ginka

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Lietuva eskaluoja tuos mitus, kurie leidžia jai atitraukti dėmesį nuo realių problemų, interviu Sputnik Lietuva sakė Nacionalinės ekonomikos ir viešojo administravimo akademijos prie Rusijos Federacijos prezidento dėstytojas Vladislavas Ginka.

  Didžiausia Lietuvos vandentvarkos įmonė "Vilniaus vandenys" pradėjo pasirengimą galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje. Pasirengimo tikslas — kad blogiausio scenarijaus atveju Vilniaus miestas neliktų be vandens.

  Savo iniciatyva bendrovė parengė du planus: vieną — jei įvyktų branduolinė avarija ir radiacinė tarša iš Astravo AE pasiektų per Neries upę, o kitas planas siejamas su tarša, jei ji pasiektų Vilniaus apskrities teritoriją per atmosferą.

  "Čia paprasčiausiai eskaluojamas kažkokio pavojaus vaizdas, kuris teoriškai turėtų nukreipti šalies gyventojų dėmesį nuo problemų, susijusių su Lietuvos ekonomikos plėtros strategijos nebuvimu ir kai kuriomis kitomis problemomis. Baimė yra būdas nukreipti dėmesį nuo kai kurių realių problemų. Tokia manipuliacinė technika, kuri yra visiškai be pagrindo, nes su atomine energija viskas aišku, jei ją stato "Rosatom". Aišku, kad yra TATENA, aišku, kad projektas buvo svarstomas kelerius metus, taip pat vyko statybos. Visos tarptautinės reguliavimo institucijos žinojo. Jie visi atvyko su inspekcija. Visi jie padarė teigiamą išvadą. Čia apskritai klausimas yra visiškai uždarytas dėl rizikos egzistavimo", — sakė jis.

  Ginka mano, kad Vilniaus politika sukels nepagrįstą gyventojų baimę, o blogiausiu atveju — širdies ir kraujagyslių ligas.

  BelAE yra netoli Astravo miesto, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lapkričio 7 dieną pirmasis elektrinės energijos blokas pasiekė 400 megavatų galią, elektra pradėjo tekėti į visus šalies regionus. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

  Vilnius nuo pat BelAE statybos pradžios aršiai kritikuoja elektrinę. Valdžia yra nepatenkinta pasirinkta vieta ir mano, kad atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lietuva gana ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis naudodama savo turimą ryšį su Rusija.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (519)

  Dar šia tema

  Ieško kaltų: Baltarusija atsakė į Lietuvos pretenzijas dėl BelAE
  Ekspertas: Minskas neturi stimulo sutikti su Lietuvos reikalavimais BelAE klausimu
  Lietuva sukūrė gyventojų aprūpinimo vandeniu planą "nelaimės BelAE" atveju
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos