21:11 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Žmonės pažymi, kad dėl COVID-19 įtakos pablogėjo atmosfera darbe ir santykiai su kolegomis, darbo sąlygos, suprastėjo ir santykiai šeimoje 

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Kas ketvirtas šalies gyventojas pažymi, kad dėl COVID-19 pandemijos aplinkybių bei karantino apribojimų atmosfera darbovietėje šiemet tapo blogesnė, praneša draudimo bendrovė BTA.

  Kaip teigia specialistai, tokią nuomonę lemia ne pablogėjusios materialinės sąlygos, o išaugusi psichologinė įtampa ir stresas darbe.

  Tiek pat (26 proc.) apklausoje dalyvavusių darbuotojų teigia, jog dėl COVID-19 įtakos pablogėjo ne tik atmosfera darbe, bet ir pačios darbo sąlygos. Pagerėjimą čia įžvelgia triskart mažiau gyventojų — vos 9 proc. 

  Kaip pastebėjo draudimo bendrovės BTA Personalo skyriaus vadovė Eglė Radeckienė, įtampa dėl pandemijos ir karantino apribojimų persiduoda į visas gyvenimo sritis.

  "Kompanijos įvairiomis priemonėmis siekia išlaikyti gerą savo kolektyvo nuotaiką: kalėdinėmis dovanėlėmis, virtualiais komandos žaidimais, mokymais, sveikatos draudimu ir kitais būdais. Tačiau akivaizdu, kad dėl pandemijos ir karantino apribojimų žmones kamuoja nerimas bei įtampa, kurie persiduoda į visas gyvenimo sritis — tiek šeimos, tiek darbo", — pažymėjo Radeckienė.

  Dėl pandemijos žmonės ėmė dirbti laisvesniu grafiku, perėjo prie nuotolinio darbo, o atlyginimai, kaip rodo Statistikos departamento duomenys, dėl to nesumažėjo. Tačiau, pasak psichologės Rositos Pipirienės, to nepakanka patiriamam stresui kompensuoti. 

  "Nėra nieko pastovaus ir apčiuopiamo, nežinome, kas mūsų laukia rytoj, nesijaučiame saugūs, nes nenutuokiame, kas ir kur gali mus apkrėsti. Tvyro visuotinė įtampa. Todėl natūralu, kad ją jausime ir darbe. Kiekvieną savaitę nežinia, kokius naujus apribojimus įves Vyriausybė, kaip tai pakeis darbo sąlygas. Sudėtinga taip greitai prisitaikyti prie pokyčių", — įžvalgomis dalijasi psichologė. 

  Trylika proc. respondentų sako, kad dėl pandemijos jų santykiai su kolegomis pablogėjo, kai tik 3 proc. mano priešingai. Panašios tendencijos ir šeimoje. 14 proc. apklausos dalyvių tvirtina, jog santykiai šeimoje suprastėjo. Perpus mažiau (7 proc.) galvoja, kad santykiai kaip tik pagerėjo.   

  Bendrovė "Spinter tyrimai" spalio 22–lapkričio 5 dienomis apklausė 1 019 respondentų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio. Respondentų amžius — 22–55 metai.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 109 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau kaip 50 tūkstančiai žmonių pasveiko, 1 tūkst. mirė.

  Lietuvoje nuo lapkričio 7 dienos galioja karantinas, kuris jau kelis kartus buvo pratęstas. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki sausio 31 dienos, dar labiau sugriežtinusi apribojimus, įskaitant tuos, kurie susiję su švenčių šventimu.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)
  Tegai:
  COVID-19, Lietuva

  Svarbiausios temos