05:49 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Stresą ir įtampą gali lemti įvairios priežastys, o finansiniai klausimai tarp jų užima ne paskutinę vietą

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Net 64 proc. 18–24 metų žmonių Lietuvoje pripažįsta, kad asmeniniai finansai jiems kelia daugiau streso nei kiti asmeninio ar profesinio gyvenimo iššūkiai, rodo "Swedbank" užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.

  Tačiau sumažinti įtampą dėl pinigų įmanoma laikantis kelių svarbių taisyklų. 

  Nebijokite kalbėtis

  Daugelis jaučiasi nepatogiai, kuomet reikia atskleisti uždirbtą ar išleistą sumą, jaučiame gėdą prisipažinti apie padarytas finansines klaidas.

  "Tačiau būtent atviras pokalbis gali būti veiksminga streso dėl finansų (ir ne tik) malšinimo priemonių. Verta atvirai pasikalbėti su artimu draugu ar partneriu apie mus slegiantį finansinį nerimą. Kitas žmogus gali daug racionaliau ir mažiau emocingai padėti įsivertinti tikrąją situaciją. O ir tinkamą sprendimo būdą lengviau atrasti dviese", — rašoma pranešime.

  Taip pat pagalbos galima kreiptis į finansų specialistus dėl asmeninių finansų konsultacijos. Tokiu atveju bus gauta profesionalių patarimų bei įgyta žinių, kaip geriausiai išspręsti finansines problemas.

  Biudžeto planavimas

  Mėnesio biudžeto nustatymas ir jo laikymasis suteikia finansinio stabilumo, padeda įgauti kontrolės jausmą.

  Biudžetas taip pat svarbus norint sukaupti finansinį rezervą netikėtiems atvejams, kai ženkliai sumažėja pajamos ir išauga išlaidos.

  Norint valdyti ir stebėti savo biudžetą, internete galima rasti daug šablonų, kurie padeda paskirstyti išlaidas pagal tam tikras kategorijas. Vienas paprasčiausių būdų sekti savo pajamas ir išlaidas bei santaupoms numatytas sumas.

  Ieškokite būdų, kaip sutaupyti

  Spontaniški pirkiniai sukelia pasitenkinimo jausmą, tačiau žvilgtelėjus į savo sąskaitą, šis jausmas greitai dingsta. Norint to išvengti, vertėtų einant į parduotuvę susidaryti pirkinių sąrašą ir stengtis jo laikytis. Tokiu būdu nusipirksime tai, ko tikrai reikia, akys nebus taip lengvai linkusios nuklysti į kitas prekes ar akcijų pasiūlymus.

  "Beje, verta ir įdėmiai peržiūrėti ir periodines išlaidas. Galbūt turime prenumeratą, kurios nenaudojame? O gal laikas persvarstyti pigesnio transporto pasirinkimą? Galimybių sumažinti išlaidas yra tikrai nemažai, tereikia įdėti šiek tiek pastangų ir paieškoti jums tinkančių sprendimų", — rašoma pranešime.

  Dar šia tema

  Tyrimas: karantino metu 3 iš 4 Lietuvos pedagogų padidėjo darbo krūvis
  Lietuvoje pageidaujama, kad vidutinis kolektyvo amžius siektų 35 metus
  Lietuvoje auga būsto įperkamumas
  Tegai:
  pinigai, išlaidos, Swedbank

  Svarbiausios temos