15:43 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu pabrėžia, kad judėti tarp savivaldybių gyventojai gali tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir valstybėje gyvenantys asmenys

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Lietuvoje sugriežtinus karantiną, ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, primena SAM spaudos tarnyba.

  Pabrėžiama, kad judėjimo apribojimai tarp savivaldybių taikomi ir į Lietuvą laikinai sugrįžusiems piliečiams. Oro ar žemės transportu į Lietuvą atvykę gyventojai gali vykti tik į deklaruotą gyvenamąją vietą, ten, kur turi nekilnojamojo turto, į išnuomotas apgyvendinimo patalpas arba konkrečiu adresu konkrečioje savivaldybėje, pavyzdžiui pas tėvus. 

  Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu pabrėžia, kad judėti tarp savivaldybių gyventojai gali tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir valstybėje gyvenantys asmenys — iš svetur į Lietuvą sugrįžtantys tautiečiai gali nuvykti tik į savivaldybę, kurioje gyvens. 

  Visos viešnagės Lietuvoje metu atvykusiems tautiečiams galios tokie patys judėjimų apribojimų kaip ir čia nuolat gyvenantiems žmonėms.

  Pabrėžiama, jog į Lietuvą atvykę gyventojai negali palikti tos vietos, kurioje apsistojo grįžę į Lietuvą iki išvykimo atgal. Tai reiškia, kad jei asmuo, grįžęs į Lietuvą, išvyko apsistoti į konkrečią savivaldybę konkrečiu adresu, tol, kol Lietuvoje galioja judėjimo apribojimai, jis šios vietos palikti negali ir laisvai važinėti po Lietuvą negali. 

  Iš svetur atvykę asmenys viešnagės Lietuvoje laikotarpiu gali artimai bendrauti tik su vienu namų ūkiu. 

  Primenama, jog sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą (jei negalima dirbti nuotoliniu būdu), taip pat nuvykimą iki maisto parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais. 

  Lietuvoje iki sausio 3 dienos galios sugriežtintas karantinas. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Vilniuje dėl karantino keičiasi viešojo transporto tvarkaraščiai
  Apsipirkinėjo lyg prieš apokalipsę: kaip prieš karantiną užsidarinėjo Vilniaus parduotuvės
  Ekonomistas papasakojo, kaip karantinas paveikė darbingumą Baltijos šalyse
  Tegai:
  karantinas, Lietuva

  Svarbiausios temos