05:13 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Penktadienį atnaujinus paveiktų šalių ir regionų sąrašą, į jį įtraukta Anglija, Velsas ir Slovėnija, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Nuo gruodžio 21 dienos atvykstantys iš šių šalių arba per jas keliaujantys žmonės privalės izoliuotis 10 dienų arba atlikti tyrimą dėl koronaviruso (COVID-19).

  Paveiktų šalių ir regionų sąraše liko Europos ekonominei erdvei priklausančios valstybės — Lichtenšteinas ir Šveicarija, tačiau iš sąrašo buvo išbrauktas Šiaurės Airijos regionas ir Lenkija.

  Iš paveiktų šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir gautą neigiamą atsakymą. 

  Atkreiptinas dėmesys, jog tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau izoliacija yra privaloma iki tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas. Iš trečiųjų šalių atvykę užsieniečiai tyrimo rezultatų atsivežti negali, o turi izoliuotis arba atlikti tyrimą Lietuvoje.

  Tačiau, net ir turint neigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą apriboti kontaktų skaičių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Turėjusiais sąlytį nelaikomi per paveiktas šalis keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  Veryga paaiškino, kodėl situacija su COVID-19 Lietuvoje tapo nekontroliuojama
  Nufilmuoti karantino metu Lietuvoje įrengti kontrolės postai
  Vilniuje nustatytas per parą registruotų COVID-19 atvejų antirekordas
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos