01:15 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Profesorius padarė išvadą, kad iki balandžio–gegužės mėnesio, kai viruso plitimas sulėtės, šalies laukia ilgas ir sunkus etapas, kuriame teks atverti ekonomiką tik griežtai laikantis saugumo reikalavimų

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Lietuva pirmojo griežto karantino metu kovo mėnesį apsaugojo savo gyventojus, tačiau dėl žmonių nepasitenkinimo valdžia, artėjančių Seimo rinkimų, skirtingų nuomonių mokslo bendruomenėje bei kitų priežasčių šių sprendimų nepadarė, rašo šeimos gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius savo Facebook paskyroje.

  Todėl pasak Kasiulevičiaus, lapkritį karantinas pavėlavo 2–3 savaites, apribojimai buvo nepakankami ir rezultatas akivaizdus.

  "Pirmosios bangos metu Airija, skirtingai negu Lietuva, neįvedė griežtų apribojimų ir labai skaudžiai nukentėjo, todėl kylant antrajai bangai nebenorėjo rizikuoti ir spalio 21 dieną įvedė gana griežtą Lockdown [šalies uždarymą — Sputnik], palikdama išimtį maisto prekių parduotuvėms bei mokykloms. Karantino efektas buvo greitas ir laikėsi iki jo pabaigos", — pažymėjo jis.

  Profesorius pabrėžė, kad gruodžio 1 dieną po 6 savaites trukusio šalies uždarymo Airijoje atsidarė visos mažmeninės prekybos parduotuvės, kirpyklos ir grožio salonai, sporto salės ir laisvalaikio centrai, kino teatrai, muziejai ir galerijos, o gruodžio 4 dieną atsidarė tūkstančiai restoranų, barų ir kavinių.

  Nepaisant to, kad lapkričio karantinas Airijoje davė puikų efektą, Kasiulevčiaus teigimu, jį atlaisvinus jau gruodžio 16 dieną buvo nustatytas naujų COVID-19 atvejų augimas. Tuo tarpu gruodžio 17 dieną susirinkusi Nacionalinė visuomenės sveikatos patarėjų taryba Airijos vyriausybei rekomendavo sutrumpinti numatytą Kalėdų šventėms skirtą sušvelnintų COVID-19 apribojimų laikotarpį iki metų pabaigos, o nuo 2021 metų vėl taikyti ribojimus, pabrėžė profesorius.

  "Išvada paprasta — turime suprasti, kad iki balandžio — gegužės mėnesio, kai viruso plitimas reikšmingai sulėtės, mūsų visų laukia ilgas ir sunkus etapas, kuriame teks atverti ekonomiką tik griežtai laikantis saugumo reikalavimų taikant aktyvaus prevencinio testavimo ir rizikingų kontaktų prevencijos sistemas. O greitai Lietuvą pasieksiančių skiepų nauda visuomenė pajus tik rudeniop", — rašo jis.

  Gruodžio 13 dieną naujoji Vyriausybė nusprendė karantiną pratęsti iki sausio 31 dienos.

  Nuo gruodžio 16 iki sausio 3 dienos bus ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties ar atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos.

  Draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimi kontaktai. Taip pat draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla.

  Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje patvirtinti 109 429 koronaviruso atvejai. Bendras mirusiųjų skaičius pasiekė 1005.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Dar šia tema

  "Šizofrenijos" apraiškos Lietuvoje visuomenėje. Kas nugalės — COVID-19 ar sveikas protas?
  Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 98 atvejai, susiję su protrūkiais šeimose
  "Akropolis" per Kalėdas ir karantino metu: parduotuvių darbo laikas
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos