10:27 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  PSO paragino žmones būti ypač budrius švenčiant Kalėdas ir Naujuosius metus. Ji rekomendavo susitikti lauke, kai tik įmanoma, laikytis fizinio atstumo ir dėvėti kaukes

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Pirmosiomis 2021 metų savaitėmis Europoje yra didelė naujo koronaviruso infekcijos protrūkio rizika, jei per Naujųjų metų šventes nebus imtasi reikiamų priemonių. Tai teigiama pareiškime, paskelbtame Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) svetainėje.

  "Nepaisant trapios pažangos, koronavirusas ir toliau sparčiai plinta Europos regione. Pirmosiomis 2021 metų savaitėmis ir mėnesiais yra didelė rizika, kad sergamumas dar labiau padidės, ir norėdami to išvengti, turėsime dirbti kartu", — prognozavo PSO.

  Organizacija paragino žmones būti ypač budrius švenčiant Kalėdas ir Naujuosius metus. Ji rekomendavo susitikti lauke, kai tik įmanoma, laikytis fizinio atstumo ir dėvėti kaukes.

  Tuo tarpu, kai rengiamos šventės namuose, PSO prašo apriboti svečių skaičių ir užtikrinti gerą patalpų vėdinimą, kad sumažėtų rizika užsikrėsti.

  "Jums gali būti gėda dėvėti kaukes ir išlaikyti fizinį atstumą su draugais ir šeima, tačiau tai labai būtina, kad visi būtų sveiki ir saugūs", — sakoma pranešime.

  Organizacija pridūrė, kad šalyse, kuriose dažnai pasitaiko COVID-19, reikėtų rimtai apsvarstyti galimybę atidėti ar sutrumpinti bažnyčios šventes ir Kalėdų pamaldas.

  Gruodžio viduryje koronaviruso atvejų skaičius Europoje viršijo 22,3 mln. Nuo pandemijos pradžios regione iš viso mirė daugiau nei 490 tūkst. užsikrėtusių žmonių.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Dar šia tema

  Įvardyta, kas gali užkrėsti koronavirusu ilgiausiai
  Oliveris Stounas pasiskiepijo Rusijos vakcina nuo koronaviruso
  Lietuvoje nustatytas naujas COVID-19 atvejų ir mirčių nuo koronaviruso rekordas 
  Tegai:
  Europa, koronavirusas

  Svarbiausios temos