00:13 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl nuolatinio išmaniųjų telefonų naudojimo, taigi ir dažno neigiamo elektromagnetinės spinduliuotės poveikio žmogaus audiniams, gali pasireikšti dažnas galvos skausmas, mieguistumas dienos metu, padidėjęs dirglumas ir nuovargis

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Mokslininkai taip ir nepadarė išvados, kaip mobilusis telefonas veikia žmogaus sveikatą, tačiau manoma, kad pagrindinė žala yra elektromagnetinė spinduliuotė tiek pokalbio, tiek buvimo šalia įrenginio metu.

  Kuo dažniau žmogus naudojasi telefonu ir kuo arčiau jo būna, tuo didesnis pavojus, agentūrai "Praim" sakė neurologas ir tinklo SM-Clinic neurochirurgas Maratas Jakupovas.

  "Dėl nuolatinio išmaniųjų telefonų naudojimo, taigi ir dažno neigiamo elektromagnetinės spinduliuotės poveikio žmogaus audiniams, gali pasireikšti dažnas galvos skausmas, mieguistumas dienos metu, padidėjęs dirglumas ir nuovargis", — pažymi gydytojas.

  Anot jo, kuo galingesnis elektromagnetinės spinduliuotės šaltinis, tuo didesnė mūsų ląstelių branduolių mutacijų, kurios dažnai sukelia vėžį, rizika. Elektromagnetinės bangos gali padidinti vidinių audinių temperatūrą, o pavojingą mobiliojo prietaiso spinduliuotę sugeria daugelis žmogaus organų.

  Kad sumažėtų mobiliojo telefono žala žmogaus organizmui, Jakupovas pataria jo nenaudoti per dažnai, nelaikyti jo prie galvos pokalbio metu, o nesinaudojant — laikyti jį toliau nuo savęs.

  Geriau rinktis mažesnės galios įrenginį ir nesinešioti jo kišenėse. Telefoniniai pokalbiai turėtų būti trumpi, o jei vyksta ilgas pokalbis, derėtų padaryti 15 minučių pertrauką. Naktį telefonas turėtų būti visiškai išjungtas.

  Tegai:
  išmanusis telefonas

  Svarbiausios temos