05:22 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Prekybos maistu įmonėms nereaguojant į VMVT inspektorių įspėjimus, taip pat nustačius šiurkščių ar pasikartojančių pažeidimų, turinčių įtakos COVID-19 infekcijos tolesniam plitimui, bus taikomos atitinkamos poveikio priemonės

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Visą šį savaitgalį VMVT inspektoriai tikrina, kaip maisto parduotuvės, likus vos kelioms dienoms iki švenčių, užtikrina privalomų reikalavimų įgyvendinimą, apsaugant pirkėjus ir darbuotojus nuo Lietuvoje greitai plintančios COVID-19 ligos, praneša Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT).

  Savaitgalį tikslinių patikrinimų metu fiksuojama, kad žmonių, apsiperkančių prieš šventes, srautas gerokai didesnis, todėl VMVT inspektoriai vertina, ar parduotuvėse užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui, ar ribojami pirkėjų srautai, ar yra įleidžiami tik pirkėjai, dėvintys kaukes, ir vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

  Taip pat tikrinama, ar parduotuvėse sudaromos galimybės pakankamai pirkėjų ir pačių darbuotojų rankų higienai bei dezinfekcijai, ar užtikrinamas tinkamas dažnai liečiamų paviršių ir vidaus aplinkos valymas bei dezinfekcija, ar paisoma nurodymo prekybos vietose skelbti įspėjimus apie asmens higienos reikalavimų ir t. t.

  VMVT inspektoriai per šias iki švenčių likusias dienas planuoja patikrinti didžiąją dalį didžiųjų šalies prekybos centrų — "Rimi", "Maxima", "Lidl", "IKI", "Norfa" ir kitas maisto prekių parduotuves šalyje.

  Šiuo metu esminiai nustatomi pažeidimai maistu prekiaujančiose parduotuvėse — nereguliuojami pirkėjų srautai, kurie, ypač didžiuosiuose prekybos centruose, išlieka labai dideli ir tik inspektorių kontrolės metu imamasi aktyvių ir tinkamų veiksmų susidarantiems srautams reguliuoti.

  Kontrolę atliekantys pareigūnai pastebi, kad nors Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime rekomenduojama užtikrinti, kad parduotuvėse dirbtų tiek kasų, kad eilėse netektų laukti daugiau nei 5 pirkėjams, tačiau ne visur tai užtikrinama. Dirbant per mažai kasų, ilgėja apsipirkimo laikas ir susidaro pirkėjų eilės. Nepaisoma ir rekomendacijų parduotuvėse lankytis vienam asmeniui iš vieno namų ūkio, nemažai pirkėjų atvyksta apsipirkti su mažamečiais šeimos nariais.

  Taip pat primenama mažinti arba laikinai atsisakyti reklamuoti prekybines akcijas viešojoje erdvėje (radijuje, TV, interneto portaluose), neskatinti didesnių pirkėjų susibūrimų.

  Prekybos maistu įmonėms nereaguojant į VMVT inspektorių įspėjimus, taip pat nustačius šiurkščių ar pasikartojančių pažeidimų, turinčių įtakos COVID-19 infekcijos tolesniam plitimui, bus taikomos atitinkamos poveikio priemonės.

  Lietuvoje iki sausio 3 dienos galios sugriežtintas karantinas. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Dar šia tema

  Kasiulevičius mano, kad Lietuva skiepų nuo COVID-19 naudą pajus tik rudenį
  Vaistininkas įvardijo tris didžiausias kaukių dėvėjimo klaidas
  Lietuvoje bus sumažintas traukinių skaičius dėl griežtesnio karantino
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, prekybos centras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos