17:11 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaimyninė Latvija šiame reitinge taip pat parodė žemą rezultatą. Pažymima, kad darbo užmokestis Baltijos šalyse yra tik šiek tiek didesnis nei Bulgarijoje ir Rumunijoje

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Lietuva yra tarp tų ES šalių, kur gyventojai turi mažiausią bruto valandinį atlyginimą, praneša "Eurostatas".

  Lietuvoje 2018 metais toks darbo užmokestis siekė 4,4 euro, šiek tiek daugiau kaimyninėje Latvijoje — 4,9 euro. Mažiausiai užfiksuota Bulgarijoje — 2,4 euro ir Rumunijoje — 3,7 euro. Lietuva šiame sąraše kartu su Vengrija tapo trečia iš galo.

  Taip pat atlyginimas buvo gana mažas Lenkijoje — penki eurai, Kroatijoje ir Portugalijoje — 5,4 euro, taip pat Slovakijoje — 5,6 euro.

  Didžiausias vidutinis valandinis uždarbis buvo užfiksuotas Danijoje — 27,2 euro, Liuksemburge — 19,6 euro, Švedijoje — 18,2 euro, Belgijoje ir Airijoje — 18 eurų, Suomijoje — 17,5 euro ir Vokietijoje — 17,2 euro.

  Visose ES šalyse didžiausias šalies vidutinis valandinis bruto darbo užmokestis buvo keturis kartus mažesnis, kai jis išreikštas perkamosios galios standartais (PGS).

  Lietuvos statistikos departamentas gruodžio pradžioje paskelbė duomenis, pagal kuriuos šiemet trečiojo ketvirčio bruto darbo užmokestis, palyginti su antruoju ketvirčiu, padidėjo keturiais procentais. Viešajame sektoriuje jis siekė 979,7 euro, privačiajame — 904,8 euro.

  Pažymėta, kad darbo užmokesčio augimui trečiąjį ketvirtį įtakos turėjo dėl COVID-19 sustabdytų įmonių darbo atnaujinimas, darbo dienos pailgėjimas, sezoniniai atlyginimų svyravimai ir kitos priežastys.

  Dar šia tema

  Ukraina labai greitai gavo milijardus: ką teko atiduoti
  Nekilnojamasis turtas Lietuvoje per metus pabrango 6,4 %
  Tegai:
  atlyginimas, Lietuva, Eurostatas

  Svarbiausios temos