01:40 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Mokslininkai įrodė, kad koronavirusas gali patekti į smegenis per uoslės nervą, paveikti centrinę nervų sistemą ir sukelti pavojingus neurologinius simptomus

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Vašingtono universiteto (JAV) mokslininkai įrodė, kad patogeniniai koronaviruso baltymai gali tiesiogiai paveikti smegenis ir sukelti galimai mirtinus nervų sistemos sutrikimus. Apie tai rašoma žurnale "Nature Neuroscience" paskelbtame straipsnyje.

  Tyrėjai nustatė, kad S-baltymas (S1), prisitvirtinęs prie koronaviruso apvalkalo, gali savarankiškai pereiti per kraujo-smegenų barjerą, sukeldamas uždegimą dėl citokinų išsiskyrimo. Šiuo atžvilgiu jis yra panašus į ŽIV-1 baltymą gp120, kuris taip pat priskiriamas prie glikoproteinų ir jungiasi prie ląstelių receptorių. Kaip ir gp120, koronaviruso baltymas gali patekti į smegenis, o tai leidžia SARS-CoV-2 pulti smegenų kvėpavimo centrus ir sukelti kvėpavimo sutrikimą.

  Eksperimentiniai rezultatai parodė, kad S1 greičiau transportuojasi uoslės svogūnėlyje ir inkstuose pas vyrus nei pas moteris. Taip gali būti dėl didesnio vyrų polinkio į sunkesnę COVID-19 eigą.

  Rezultatai patvirtina Berlyno Humboldtų universiteto mokslininkų išvadas, kad SARS-CoV-2 koronavirusas gali patekti į smegenis per uoslės nervą, kas daro tiesioginę žalą centrinei nervų sistemai ir sukelia pavojingus neurologinius simptomus. Mokslininkai pademonstravo virusinės RNR buvimą įvairiose nosiaryklės ir smegenų srityse pas koronavirusu užsikrėtusius pacientus.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Lietuvos mokslininkas papasakojo, kas sunkina COVID-19 ligos eigą
  Mokslininkai įvertino varnų intelektą
  PSO įvertino britų mokslininkų išvadas apie imuniteto nuo COVID-19 trukmę
  Tegai:
  koronavirusas, mokslininkai

  Svarbiausios temos