18:40 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1179)

  Jau žinoma, kad nauja koronaviruso padermė daug lengviau persiduoda iš vieno žmogaus į kitą, priešingai nei ankstesnės COVID-19 padermės

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, profesorius, medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas teigė, kad nėra įrodymų, jog JK nustatytas naujas mutavęs virusas sukelia sunkesnę ligos eigą. Apie tai jis rašė Facebook

  Čaplinskas paaiškino, kad viruso genomo sekos duomenų analizė parodė, jog dauguma naujų koronaviruso atvejų JK priklauso naujam filogenetiniam klasteriui, kuriame yra daugybė smaigalių baltymų mutacijų. Tai reiškia, kad atsirado nauja evoliucijos šaka, kurioje pasikeitė SARS-CoV-2 baltymas, sukeliantis COVID-19.

  "Minėtos mutacijos leidžia virusams greičiau įsiskverbti į žmogaus kvėpavimo takų ląsteles", — teigia jis.

  Profesorius pažymėjo, kad išankstinė analizė parodė, jog JK plintančią naują viruso padermę yra daug lengviau perduoti nei anksčiau cirkuliavusią. Anot jo, apytikslis mutavusių virusų potencialas padidinti reprodukcijos greitį yra 0,4 ir daugiau, o tai reiškia, kad virusų užkrečiamumas padidėja iki 70 procentų. Be to, šis naujas viruso "variantas" atsirado tuo metų laiku, kai tradiciškai padidėjo šeimų ir socialinis bendravimas.

  "Šiuo metu nėra duomenų, kad naujas virusų variantas sukeltų sunkesnę COVID-19 ligos eigą. Šiuo metu nėra duomenų apie tai, kad šis virusų variantas yra plačiai išplitęs už JK ribų, todėl reikia stengtis laiku užkirsti kelią ir kontroliuoti jo plitimą", — rašo jis.

  Tuo pačiu metu mokslininkas pažymėjo, kad keli diagnozuoti šios mutacijos atvejai nustatyti Danijoje, Nyderlanduose ir Belgijoje.

  SARS-CoV-2 mutacija

  Gruodžio 19 dieną JK naujų ir kylančių kvėpavimo virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso tipas plinta sparčiau ir reikalauja dar didesnio gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, preliminariais vertinimais, gali būti 70 proc. užkrečiamesnis nei įprastas, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirties ar hospitalizavimo prasme.

  Pietų Afrikos sveikatos apsaugos ministerija šią savaitę taip pat pranešė, kad genetikai nustatė naują šalies koronaviruso mutaciją, pavadintą 501.V2.

  Olandija ir Belgija jau laikinai uždraudė susisiekimą lėktuvu su Didžiąja Britanija, o galimybę nedelsiant įvesti tokį draudimą rimtai svarsto Italija, Vokietija, Ispanija, Prancūzija ir nemažai kitų Europos šalių.

  Be daugelio Europos šalių, Turkija, Izraelis ir Saudo Arabija jau nustojo priimti skrydžius iš JK ir nusprendė savaitei uždaryti įvažiavimą į šalį per sausumos sieną ir tam pačiam laikotarpiui sustabdyti visus tarptautinius skrydžius.

  Kaip elgtis norint saugiau sutikti šv. Kalėdas?
  © Sputnik
  Kaip elgtis norint saugiau sutikti šv. Kalėdas?
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1179)

  Dar šia tema

  Kaip taisyklingai dėvėti medicinines veido kaukes — SAM rekomendacijos
  Patvirtintas galimai mirtinas koronaviruso poveikis smegenims
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos