08:31 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymėta, kad tai leis sumažinti administracinę naštą ir pagreitinti leidimų užsieniečiams išdavimo procesą

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Ministrų kabinetas pirmadienio posėdyje pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui atsisakyti nuostatos, kad užsieniečių atvykimui į Lietuvą turi pritarti Vyriausybė. 

  Kaip pažymėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, priimtas siūlymas leis sumažinti administracinę naštą ir pagreitinti leidimų užsieniečiams išdavimo procesą. 

  Taip pat buvo atsisakyta pirminės siūlytos nuostatos, kad pagal siūlomus pakeitimus užsieniečiams leidimus atvykti į Lietuvą išduotų atitinkamos valdymo srities ministras pagal savo kompetenciją. 

  "Nesukurkime lygioje vietoje sumaišties, neaiškumo ir būtinybės aiškinti, kurio čia ministro valdymo sritis, kai nuostatų nėra, nes patys ministrai klausia, ar čia kažkas iš jų kažkokią kompetenciją paima ar ne. Akivaizdu, kad nepaima, bet neaiškumo matyti, kad yra", — posėdyje sakė Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė. 

  Leidimus atvykti į respubliką sportininkams ir kitiems susijusiems asmenims išduoda švietimo, mokslo ir sporto ministras, menininkams — kultūros ministras, žurnalistams — užsienio reikalų ministras, užsienio investuotojams — ekonomikos ir inovacijų, užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių — VRM, užsieniečiams, atvykstantiems į žvalgybos institucijas su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais — krašto apsaugos ministras ar Valstybės saugumo departamento direktorius.

  Šį sprendimą Vyriausybė priėmė pandemijos, kai draudžiama atvykti į ES trečiųjų šalių piliečiams, bei protestų Baltarusijoje kontekste.

  Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Naujausiais duomenimis, Baltarusijos piliečiams VRM išdavė 721 leidimą atvykti į respubliką ypatingais humanitariniais tikslais. Šiuo metu į Lietuvą jau atvyko 307 Baltarusijos piliečiai, be to, 72 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio.

  Tegai:
  užsieniečiai, Lietuva, vyriausybė

  Svarbiausios temos