23:22 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Ministras pažymėjo, kad artimiausiu metu bus nustatyti apribojimai Lietuvos piliečiams vykstant į Latviją

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Netrukus Lietuvos gyventojams gali būti apribota galimybė patekti į kitas valstybes dėl didelio sergamumo koronaviruso infekcija šalyje. Apie tai pirmadienį pareiškė susisiekimo ministras Marius Skuodis. 

  Pasak ministro, COVID-19 užsikrėtimų skaičius Lietuvoje yra gana didelis, todėl tikėtina, kad kelionės bus dar labiau apribotos, nes kai kurios šalys neįsileis Lietuvos piliečių.

  "Kiek žinome, tikrai bus apribojimai taikomi Lietuvos piliečiams, vykstant į Latviją vien dėl situacijos Lietuvoje, kuri tikrai nepavydėtina. Tai ko norėtųsi išvengti, tai tos situacijos, kuri buvo pavasarį, kai ir mūsų kaimyninėse šalyse nusidriekė automobilių eilės dėl tam tikrų vienašališkų sprendimų", — sakė Skuodis.

  Spaudos konferencijoje Skuodis aptarė ir situaciją Jungtinėje Karalystėje. 

  "Pakartosiu faktus, kurie jau yra žinomi — sekmadienį Vyriausybė po intensyvių konsultacijų su kitomis ES šalimis, pirmiausia Baltijos valstybėmis vakare priėmė sprendimą laikinai sustabdyti visus skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Kalbama pirmiausia apie keleivinius skrydžius. Krovininiai skrydžiai nestabdomi. Sprendimas priimtas ir įsigaliojo nuo 4 val. ryto", — teigė Skuodis, primindamas, kad toks sprendimas galios iki metų pabaigos.

  Ministras taip pat pabrėžė, kad tokį patį sprendimą priėmė daugelis kitų valstybių, tarp kurių Latvija ir Estija, šiandien tikėtini ir sprendimai iš Lenkijos. 

  Susisiekimo ministras perspėjo, kad judėdami sausuma ar oru keliautojai gali susidurti su dideliais trukdžiais.

  "Tai net ir kelionės sausuma yra apribotos. Ko norėtume paprašyti, tai susilaikyti nuo kelionių. Judant sausuma ar orų, tikrai keliautojai gali susidurti su dideliais trukdžiais. Turint galvoje prieššventinį laikotarpį, situacija dar sudėtingesnė", — perspėjo Skuodis.

  Ministras pripažino, kad dėl staiga priimtų sprendimų, tokie ribojimai paveiks ne vieną žmogų.

  "Pirmieji skrydžiai, kurie jau yra paveikti, yra šios dienos. Mes tikrai prognozuojame, kad ne vienas žmogus bus paveiktas. Deja, situacija yra tokia. Nors skrydžiai į Jungtinę Karalystę yra neuždrausti, natūralu, jeigu lėktuvas neatvyksta į Lietuvą, sunkiai gali išvykti ir į Jungtinę Karalystę. Situacija tikrai priklausys nuo oro bendrovių, bet, kadangi situacija analogiška visoje ES ir visose šalyse, tai čia priklausys nuo to, kaip oro linijos derinsis tarpusavyje", — kalbėjo Skuodis.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Didžiojoje Britanijoje buvo nustatyta nauja, užkrečiamesnė koronaviruso padermė. Mutacija buvo atrasta gruodžio viduryje. Nustatyta, kad naujasis SARS-CoV-2 plinta greičiau nei įprasta ir tapo dominuojančiu Londone. 

  Vyriausybė nuo pirmadienio 4 val. ryto iki Naujųjų metų sustabdė visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės, šioje šalyje plintant naujai koronaviruso atmainai. Tuo tarpu skrydžiai į Jungtinę Karalystę nėra stabdomi.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  Svarbu Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams: stabdomi keleiviniai skrydžiai
  Apie 20 šalių nutraukė susisiekimą su Didžiąja Britanija dėl koronaviruso mutacijos
  Čaplinskas papasakojo apie mutavusio viruso iš JK ypatybes
  Tegai:
  kelionės, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos