18:51 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Ministrė pirmininkė mano, kad dabartinė tvarka sukelia painiavą ir neaiškumą, kuriuos reikia pašalinti

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui panaikinti nuostatą, kad Ministrų kabinetas turi pritarti užsieniečių atvykimui į šalį. Apie tai Vyriausybėje pareiškė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

  Sprendimas priimtas siekiant sumažinti administracinę naštą ir pagreitinti leidimų užsieniečiams išdavimo procesą.

  Vyriausybė taip pat atmetė nuostatą, pagal kurią užsieniečiai leidimus atvykti į Lietuvą turi gauti iš atitinkamos valdymo sritiess ministro pagal jo kompetenciją.

  "Nesukurkime lygioje vietoje sumaišties, neaiškumo ir būtinybės aiškinti, kurio čia ministro valdymo sritis, kai nuostatų nėra, nes patys ministrai klausia, ar čia kažkas iš jų kažkokią kompetenciją paima ar ne. Akivaizdu, kad nepaima, bet neaiškumo matyti, kad yra", — posėdyje pasakė Šimonytė.

  Tuo pat metu Vyriausybė palieka teisę Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovui išduoti leidimus užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvos Respublikos žvalgybos institucijas su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais.

  Nuo gruodžio 16 dienos Lietuvoje sugriežtintos karantino sąlygos, pats karantinas buvo įvestas lapkričio 7 d., o dabar pratęstas iki sausio 31 d. Judėjimas šalies viduje bus ribojamas iki sausio 3 dienos: žmonėms neleidžiama keliauti už savivaldybės teritorijos gyvenamosios vietos ribų.

  Taip pat draudžiama artimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio kontaktai. Be to, apribojama parduotuvių veikla.

  Anksčiau Lietuva sustabdė skrydžius iš Britanijos dėl naujos koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijos.

  Šiuo metu Lietuvoje nustatyta daugiau nei 114,4 tūkstančio koronaviruso atvejų, užsikrėtusių koronavirusu, mirė 1 039 žmonės.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)
  Tegai:
  kelionės, Ingrida Šimonytė, užsieniečiai, Lietuva

  Svarbiausios temos