06:37 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Šią savaitę Lietuvą pasieks keli tūkstančiai vakcinos dozių, pirmieji bus skiepijami medikai ir ypatingos rizikos grupėje esantys senjorai

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Vilniaus regionas pasirengęs pradėti vakcinaciją jau šį sekmadienį, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lietuvos prezidentas su patarėjų komanda pirmadienį nuotoliniu būdu susitiko su aštuonių Vilniaus regiono savivaldybių merais. Prioritetinis šalies vadovo dėmesys teko COVID-19 pandemijos valdymui ir pasiruošimui vakcinuoti gyventojus.

  "Vakcina Lietuvą pasieks jau sekmadienį — gruodžio 27 dieną. Nuo koronaviruso pirmieji bus skiepijami medikai ir ypatingos rizikos grupėje esantys senjorai. Lietuvą pasieks 0,6 proc. Europos Sąjungos vakcinos pirkimo dalies. Pirmosios siuntos kiekis yra proporcingas mūsų šalies gyventojų skaičiui", — informavo prezidentas.

  Šalies vadovas gavo merų patvirtinimą, kad savivaldybėse jau numatytos vakcinavimo vietos, rengiamasi personalo mokymams. 

  Merai su prezidentu aptarė Sveikatos ekspertų tarybos rekomendacijas dėl vakcinavimo įgyvendinimo priemonių, išsakė laukiantys aktyvesnio koordinavimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų atsakingų institucijų, išdėstė išankstinius siūlymus, kaip būtų galima optimizuoti bendradarbiavimą su centrine skiepijimo procesą savivaldybėse koordinuosiančia institucija.

  Президент Литвы Гитанас Науседа
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

  Pagal Europos Komisijos planą gruodžio 27 dieną visoje Europos Sąjungoje prasidės ES piliečių vakcinavimas nuo koronaviruso. Tikimasi, kad "Pfizer-BioNTech" vakcina ES šalis pasieks iki gruodžio 26 dienos. Lietuvai teks proporcingai 0,6 proc. pirmosios vakcinos siuntos dalies, t. y. keli tūkstančiai dozių. 

  Planuojama, kad antroji vakcinos siunta Lietuvą, kaip ir kitas ES šalis, pasieks sausio mėnesį. 

  Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, per parą Lietuvoje nustatyta 2 130 naujų koronaviruso atvejų, fiksuota 20 naujų mirčių nuo koronaviruso.

  Bendras koronaviruso atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios siekia 114 487. Iš viso per pandemiją Lietuvoje dėl COVID-19 mirė 1 039 žmonės.

  Lietuvoje iki sausio 3 dienos galioja sugriežtintas karantinas. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  COVID-19 sirgęs vyras septynis mėnesius praleido ligoninėje
  Lietuvoje per parą nuo COVID-19 mirė 20 žmonių
  Džonsonas įvertino užkrečiamesnio tipo COVID-19 pavojingumą
  Vilniaus regiono ligoninėse trūksta lovų COVID-19 sergantiems asmenims
  Tegai:
  vakcinacija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos