01:45 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (18)

  Migracijos statistikai įtakos turėjo ir valdžios institucijų sprendimas išduoti leidimus atvykti Baltarusijos piliečiams

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerija savo Facebook puslapyje paskelbė gyventojų migracijos statistiką.

  Nuo sausio iki lapkričio iš Lietuvos išvyko 30 776 gyventojai, tai yra 12,1 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

  Tuo tarpu į Lietuvą imigravo 45 261 žmogus, tai yra 1,2 karto daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais.

  Be to, po masinių protestų Baltarusijoje Lietuva suteikė Baltarusijos piliečiams galimybę atvykti į šalį ypatingais humanitariniais tikslais.

  Gruodžio 14 dienos duomenimis, Baltarusijos piliečiams VRM išdavė 721 leidimą atvykti į respubliką ypatingais humanitariniais tikslais. Šiuo metu į Lietuvą jau atvyko 307 Baltarusijos piliečiai, be to, 72 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio.

  Anksčiau Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paragino visus lietuvius būti aktyvius ir įsitraukti į migracijos politikos kūrimą. Seimo pirmininkė paragino išspręsti dvigubos pilietybės klausimą. Pasak Čmilytės-Nielsen, Lietuvos gyventojų svetingumas ir tolerancija atvykstantiems į šalį yra reikšmingi sėkmingai migrantų integracijai.

  Temos:
  Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (18)

  Dar šia tema

  Nebereikės Vyriausybės patvirtinimo užsieniečių atvykimui į Lietuvą
  Lietuva tapo antilydere pagal pramonės gamybos ES augimą
  Sveikiname, pilieti, jūs apsimelavote! Lietuva išgalvoja naują energetikos realybę
  Tegai:
  migracija, Lietuva

  Svarbiausios temos