05:26 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Glicirizino rūgšties, turinčios antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių, antivirusinės savybės anksčiau buvo įrodytos gydant herpį ir kai kuriuos kitus virusus

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Mokslininkai iš Eseno universiteto klinikos saldymedžio šaknyje nustatė glicirizino rūgštį, kuri slopina koronavirusą. Rezultatai skelbiami "bioRxiv".

  Laboratorinių tyrimų metu mokslininkai paruošė saldymedžio šaknies ekstraktą, kurio koncentracija buvo 8 mg / ml. Po to valandą 37 laipsnių temperatūroje įvairiomis dozėmis (0,002–4 mg / ml) praskiestas ekstraktas buvo inkubuojamas šimte 50 % infekcinių koronaviruso dozių, o po to — susiliejančiose Vero E6 ląstelėse.

  Neutralizuojantis saldymedžio šaknies vandeninio ekstrakto efektas pasireiškė 0,5–1 mg / ml koncentracijos tirpale. Koncentracija yra mažesnė nei šio augalo arbatos. Tyrimo autoriai teigia, kad tai gali būti veiksmingas papildomas koronaviruso gydymas.

  Glicirizino rūgšties, turinčios antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių, antivirusinės savybės anksčiau buvo įrodytos gydant herpį ir kai kuriuos kitus virusus.

  Tyrimo autoriai pažymi, kad norint įrodyti gydomąjį nuo koronaviruso poveikį, reikia išsamiau ištirti saldymedžio šaknies ir ypač glicirizino savybes. Jau žinoma, kad ši medžiaga yra saugi ir lengvai toleruojama.

  Koronaviruso pandemija apėmė pasaulį. Iš viso šia infekcija užsikrėtė apie 75,5 mln. žmonių, iš kurių apie 1,7 mln. mirė. Daugiausia atvejų užfiksuota JAV, Indijoje ir Brazilijoje.

  Kaip elgtis norint saugiau sutikti šv. Kalėdas?
  © Sputnik
  Kaip elgtis norint saugiau sutikti šv. Kalėdas?
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  Patvirtintas galimai mirtinas koronaviruso poveikis smegenims
  Apie 20 šalių nutraukė susisiekimą su Didžiąja Britanija dėl koronaviruso mutacijos
  Baltijos šalys ragina ES koordinuoti situaciją su mutavusiu koronavirusu JK
  Tegai:
  vaistai, koronavirusas

  Svarbiausios temos