10:27 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (197)

  Pirmiausia bus skiepijami ligoninių medikai, antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Pirmoji vakcinų nuo koronaviruso siunta Lietuvą pasieks gruodžio 26 dieną, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

  Pirmoji vakcinos siunta bus paskirstyta į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligonines. 

  Skiepijimas turi prasidėti gruodžio 27 dieną, sekmadienį. Pirmiausia bus skiepijami sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai. Antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. 

  Planuojama, kad minėtos grupės turėtų būti paskiepytos per pirmąjį metų ketvirtį. Vėliau, paskiepijus prioritetines grupes, vakcinuotis galės visuomenė. 

  Pranešama, kad vakcinos bus tiekiamos reguliariai, pagal sudarytą grafiką, visoms Europos Sąjungos šalims. 

  Anksčiau Europos Komisija davė leidimą ES teritorijoje naudoti "Pfizer-BioNTech" vakciną nuo koronaviruso. EK vadovė Ursula von der Leyen pabrėžė, kad Europos vaistų agentūra atliko išsamų preparato įvertinimą ir rekomendavo jį naudoti vakcinavimui.

  EK medžiagose sakoma, kad vakcinos platinimas prasidės palaipsniui, o tai reiškia, kad per pirmuosius kelis mėnesius nepakaks dozių visiems suaugusiesiems skiepyti. Pažymima, kad laikui bėgant tiekimai padidės, ir visi suaugusieji Europos Sąjungos gyventojai turėtų gauti galimybę pasiskiepyti nuo koronaviruso 2021 metais.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (197)

  Dar šia tema

  Įvardytas veiksnys, kuris žymiai padidina sunkios COVID-19 formos riziką
  Paskelbta, kaip per šventes dirbs mobilieji punktai, karščiavimo klinikos ir vaistinės
  Baltijos šalių ministrai aptarė, kaip blokuoti elektros energiją iš BelAE
  Tegai:
  vakcina, Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos