05:20 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Pirmoji vakcinų dozė, kuri, planuojama, šalį pasieks gruodžio 27-ąją, bus skirta koordinuojančiai regiono ligoninei — LSMU Kauno klinikų personalui

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Į Lietuvą atkeliaujant pirmajai vakcinos nuo koronaviruso siuntai, Kaunas rado patalpas, kur galėtų būti skiepijami miesto gyventojai. Apie tai pranešė Kauno miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tam buvo pasirinkta miesto gyventojams gerai pažįstama vieta — buvusios Kauno centrinio pašto patalpos.

  Pasak miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo Pauliaus Kero, buvo ieškoma tokios patalpos, kuri būtų ne tik patogioje vietoje, bet ir gerai žinoma visiems kauniečiams.

  "Šiandien tuščias stovintis buvęs Kauno centrinio pašto pastatas pasirodė būtent toks. Didelė erdvė pastato viduje padės užtikrinti saugias ir pakankamai greitas procedūras, kad per visuotinę vakcinaciją pavyktų aptarnauti kuo daugiau žmonių", — teigė Keras.

  Buvusios Kauno centrinio pašto patalpos šiuo metu priklauso Lietuvos paštui, su kuriuo savivaldybė planuoja sudaryti nuomos sutartį.

  Pirmoji vakcinų dozė, kuri, planuojama, šalį pasieks gruodžio 27-ąją, bus skirta koordinuojančiai regiono ligoninei — LSMU Kauno klinikų personalui. Antruoju etapu gauta vakcinų siunta bus panaudota plačiau. Pirmiausia bus skiepijami slaugos ir globos įstaigų pacientai bei darbuotojai, medikai, vyresni nei 65 metų, bei lėtinių ligų turintys gyventojai.

  Skiepijimo eiga bus tokia pati kaip ir bet kurių kitų skiepų, tačiau jau dabar jaučiamas ypač didelis gyventojų susidomėjimas. Kauno centrinio pašto pastate per dieną galėtų būti vakcinuojama iki 1 400 žmonių. Prireikus būtų pasitelkiamos ir papildomos tam tinkamos patalpos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  Į paveiktų šalių ir regionų sąrašą įtraukta Jungtinė Karalystė
  Lietuvoje per parą nuo COVID-19 mirė daugiau nei 50 žmonių
  Nauja koronaviruso padermė JK. Iš kur ji atsirado, kuo pavojinga
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Kaunas

  Svarbiausios temos