19:54 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėta pranešime, kariai turės nustatytos formos dokumentus, todėl problemų dėl judėjimo tarp savivaldybių grįžtant į namus ar vykstant atgal į karinį dalinį kilti neturėtų

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Gruodžio 23 dieną Lietuvos kariuomenė paleis dalį nuolatinės privalomosios karo tarnybos karių (NPPKT) atostogų, praneša kariuomenės spaudos tarnyba.

  Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams du kartus per tarnybos metus suteikiama po 7 kalendorines dienas atostogų, įskaitant kelionės dienas. Atsižvelgiant į įvairų karių pašaukimo į tarnybą grafiką, dalis karių lieka kareivinėse, o kiti vyksta į namus.

  Apie kariuomenės planus yra informuota Lietuvos policija ir Lietuvos kariuomenės Karo policija. 

  "Kariai turės nustatytos formos dokumentus, todėl problemų dėl judėjimo tarp savivaldybių grįžtant į namus ar vykstant atgal į karinį dalinį kilti neturėtų. Atostogų metu kariams galios tie patys karantino reikalavimai kaip ir kitiems Lietuvos Respublikos piliečiams", — pažymėta pranešime.

  Išleidžiant NPPKT karius visi bus instruktuojami dėl privalomų ir rekomenduojamų saugos priemonių laikymosi, pagal galimybes aprūpinami asmeninėmis apsaugos priemonėmis. 

  Kariai iš tarnybos vietos ir atgal galės vykti nuosavu automobiliu, o viename automobilyje galės važiuoti tik tarnaujantys tame pačiame dalinyje. Taip pat karius pasiimti iš tarnybos vietos ir parvežti atgal galės šeimos nariai. Lietuvos kariuomenė neturintiems galimybės grįžti patiems suteiks transportą karių gabenimui į namus.

  Pranešama, kad grįžusių į tarnybos vietą NPPKT karių lauks sveikatos patikrinimas greitaisiais COVID-19 antigeno testais. Gavus teigiamą atsakymą karys (-ė) bus nedelsiant izoliuojamas ir testuojamas molekuliniu PGR testu. Taip pat visiems grįžusiems kariams bus matuojama temperatūra, ir jie bus apklausiami dėl ūminiam susirgimui būdingų simptomų. Jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija nuo dalinyje likusių karių.

  Su NPPKT kariais, kurie lieka kareivinėse, liks profesinės karo tarnybos kariai, toliau bus vykdomas karinis rengimas. Siekiant suteikti progą pailsėti visiems kariams, kitų švenčių proga bus planuojama išleisti tuos, kurie nebuvo išleisti dabar.

  Dar šia tema

  Į paveiktų šalių ir regionų sąrašą įtraukta Jungtinė Karalystė
  Šventės artėja griežto karantino sąlygomis
  Dėl didelės darbo apimties Lietuvoje keičiasi pašto paslaugų kainos

  Svarbiausios temos