21:43 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, ne visi supranta, jog asmens izoliavimas yra esminis būdas išvengti COVID-19 infekcijos išplitimo

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Kasdien Lietuvoje užfiksuojant po kelis šimtus naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų, kai kuris verslas vis dar neizoliuoja darbuotojų, o sergantiems žmonėms liepiama tęsti darbą, praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Tuo metu NVSC pastebi, kad didžioji dalis verslo atsakingai vertina situaciją ir imasi visų infekcijai suvaldyti reikalingų priemonių.

  Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, tikrai galima pagirti verslą, kuris supranta, jog infekciją galime suvaldyti visų mūsų bendromis pastangomis. 

  "Tuo metu, dėl tų atvejų, apie kuriuos girdime viešojoje erdvėje, tikrai tenka apgailestauti, kad vis dėlto ne visas verslas yra atsakingas, kad ne visi supranta, jog asmens izoliavimas yra esminis būdas išvengti infekcijos išplitimo. Tad norisi priminti auksinę taisyklę — jei suserga vienas ir mes izoliuojame kitus kelis darbuotojus, turėjusius didelės rizikos sąlytį, tai reiškia, kad laikinai nedirbs dalis. Jei tai nepadaroma laiku, reiškia, kad galime turėti didžiulį protrūkį, kai teks stabdyti veiklą kuriam laikui apskritai", — pabrėžia Lingienė. 

  Todėl, pasak direktorės, labai svarbu, kad tais atvejais, kai įmonėje, įstaigoje, organizacijoje nustatomas infekcijos atvejis, tinkamai būtų izoliuojami darbuotojai. Jie taip pat, jei žino, kad bendravo su susirgusiu kolega, patys turėtų įsivertinti riziką. 

  Карантин в Паланге
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Jeigu atsitiko taip, kad darbuotojui, net ir turėjus didelės rizikos sąlytį, liepiama dirbti, žmogus tikrai turėtų nebijoti ir kreiptis į atitinkamas institucijas, Valstybinė darbo inspekciją. Toks neatsakingas elgesys gali kainuoti gyvybes – mūsų ir mūsų artimųjų – todėl esame atsakingas kiekvienas", — sako Lingienė. 

  Pagal galiojantį reglamentavimą darbuotojui sužinojus apie jam nustatytą koronaviruso infekciją arba įstaigos administracijai iš darbuotojo gavus informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą, turėtų būti informuojamas NVSC, bendradarbiaujant su NVSC specialistais, nustatomi turėjusieji sąlytį.

  Lietuvoje per pastarąją parą nustatytas 1 871 naujas koronaviruso atvejis, fiksuoti 54 nauji mirčių nuo koronaviruso atvejai. 

  Bendras koronaviruso atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios siekia 116 358, nuo ligos mirė 1 093 žmonės.

  Lietuvoje iki sausio 3 dienos galioja sugriežtintas karantinas. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės.

  Dar šia tema

  Lietuvoje per parą nuo COVID-19 mirė daugiau nei 50 žmonių
  Lietuva ir Lenkija aptarė tranzitą blogėjant COVID-19 padėčiai
  Pirmos vakcinos nuo COVID-19 Lietuvą pasieks šį šeštadienį
  Tegai:
  COVID-19, karantinas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos