13:06 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1105)

  Tyrime dalyvavo daugiau nei tūkstantis piliečių. Pati apklausa buvo atlikta dar prieš sugriežtinant karantino priemones

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Du trečdaliai suaugusių Lietuvos gyventojų yra pasirengę skiepytis nuo koronaviruso, rodo Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos prašymu atlikta apklausa, praneša TASS su nuoroda į jo patarėją ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simoną Krėpštą.

  "[Apklausa — Sputnik] buvo atlikta prieš pat įvedant griežtas priemones, jis rodo, kad 2/3, vyresni nei 18 metų, jie planuoja skiepytis vakcina nuo koronaviruso", — pareiškė jis.

  Krėpšta teigė, kad žmonės teigiamai vertina vakciną ir tikisi teigiamų pokyčių kovoje su pandemija.

  Apklausos duomenimis, maždaug pusė planuojančių pasiskiepyti norėtų tai padaryti kuo greičiau. Pasak patarėjo, tai yra apie milijonas žmonių.

  Lietuvos gyventojų, naujausiais duomenimis, yra šiek tiek daugiau nei 2,79 mln.

  Lietuva nusprendė įsigyti vakciną iš šešių gamintojų: "Moderna", "AstraZeneca", "Janssen Pharmaceutica NV", "Sanofi and GSK", "BioNTech" ir "Pfizer" bei "CureVac".

  Planuojama, kad "Pfizer-BioNTech" vakcina ES šalis pasieks iki gruodžio 26 dienos. Tikimasi, kad skiepijimas prasidės gruodžio 27 dienos. Šaldikliai vakcinoms jau pristatyti į respubliką.

  Lietuvos skaičiavimu, vakcinos reikia 70 procentų gyventojų. Ekspertai mano, kad to pakaks, kad susidarytų kolektyvinis imunitetas.

  Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta daugiau nei 116 tūkstančių koronaviruso atvejų, bendras mirčių skaičius artėja prie 1 100.

  Lietuvoje įvestas karantinas, kuris truks iki sausio 31 dienos, judėjimas šalies viduje bus ribojamas iki sausio 3 dienos. Anksčiau respublika sustabdė skrydžius iš JK dėl naujos koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1105)

  Dar šia tema

  ES leista naudoti "Pfizer-BioNTech" vakciną nuo koronaviruso
  Pirmos vakcinos nuo COVID-19 Lietuvą pasieks šį šeštadienį
  Kaune visuotinei gyventojų vakcinacijai išrinktos buvusios centrinio pašto patalpos
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos