09:43 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1115)

  Medikai stengiasi sekti naujas mutacijas, vertina vakcinų ir vaistų veiksmingumą bei viruso plitimo greitį

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Lietuvos sveikatos ekspertai, siekiant laiku aptikti koronaviruso mutacijas, paragino atlikti sistemingus šalyje cirkuliuojančio viruso pilno genomo tyrimus ir analizes, pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Antradienį Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu susitiko su premjerė Ingrida Šimonyte, sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu ir Sveikatos ekspertų tarybos (SET) nariais.

  Atsižvelgdami į naujausius pranešimus apie užsienio šalyse fiksuojamas koronaviruso mutacijas, sveikatos ekspertai pristatė dar lapkričio 16 d. pirmą kartą pateiktas rekomendacijas dėl sistemiškų Lietuvoje cirkuliuojančio viruso pilno genomo tyrimų ir analizės.

  Pasak specialistų, tokie tyrimai turėtų būti atliekami nuolat, tam užtikrinant reikalingą finansavimą. Tai leistų laiku nustatyti Lietuvoje cirkuliuojančio viruso mutacijas, įvertinti jų poveikį vakcinų bei vaistų efektyvumui, taip pat susekti viruso plitimo kelius.

  Президент Литвы Гитанас Науседа обсудил вакцинацию с премьером и главой Минздрава
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su premjere ir sveikatos apsaugos ministru aptarė vakcinaciją

  Ekspertai taip pat pateikė bendrą šalies epidemiologinės būklės apžvalgą, pabrėždami, kad pastarosiomis dienomis koronaviruso plitimo greitis mažėjo. Efektyvus viruso reprodukcijos dydis (Rt) nukrito iki 1,03, tačiau vis dar rodo, kad plitimas kol kas nėra pilnai sustabdytas. Mokslininkai atkreipė dėmesį, kad pozityviai nuteikia pastarąją savaitę reikšmingai sumažėjęs Lietuvos gyventojų mobilumas — esminė prielaida tolesniam Rt mažėjimui.

  Kita vertus, SET nariai nurodė, kad pastaruoju metu toliau augo stacionare gydomų COVID-19 pacientų, taip pat pacientų, kuriems reikalingos deguonies kaukės ir plaučių ventiliavimas, skaičiai. Šios neigiamos tendencijos gali išlikti dar kurį laiką.

  Susitikimo metu atskirai iškeltas klausimas dėl galimybių padidinti reanimacijos ir intensyviosios terapijos sistemos efektyvumą ir funkcionavimą. Bendradarbiaujant su Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugija, teikiama rekomendacija kurti alternatyvias tarnybas — intensyviosios priežiūros skyrius, kuriuose būtų taikomas mažiau invazinis kvėpavimo palaikymas.

  Sveikatos ekspertų vertinimu, Lietuvoje kuriant intensyviosios priežiūros skyrius, kurie veiktų kaip tarpinė grandis tarp skyriaus palatų ir intensyviosios terapijos skyrių, būtų galima užtikrinti intensyvesnę pacientų slaugą ir stebėseną, taip pat ir geresnius gydymo rezultatus.

  Lietuvoje įvestas karantinas. Jis truks iki sausio 31 dienos, judėjimas šalies viduje bus ribojamas iki sausio 3 dienos. Anksčiau respublika sustabdė skrydžius iš JK dėl naujos koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijos.

  Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta daugiau nei 116 tūkstančių koronaviruso atvejų, bendras mirčių skaičius artėja prie 1 100.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1115)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys ragina ES koordinuoti situaciją su mutavusiu koronavirusu JK
  Čaplinskas papasakojo apie mutavusio viruso iš JK ypatybes
  Nauja koronaviruso padermė JK. Iš kur ji atsirado, kuo pavojinga
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos