13:36 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1186)
  13

  Lietuvos ministrė pirmininkė pažymėjo, kad kalbama tik apie tuos, kurie turi rimtų priežasčių grįžti į gimtinę, o ne apie tuos, kurie tiesiog nori skristi į atostogas

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Estija kartu ieško variantų, kaip išspręsti problemą, grąžinant JK įstrigusius savo šalių piliečius, praneša "Ekspress nedelia".

  Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė, kad šiuo metu ieškoma sprendimo.

  Premjerė pažymėjo, kad ieškant sprendimo dalyvauja Lietuvos ambasada, Užsienio reikalų bei Susisiekimo ministerijos.

  Šimonytė pažymėjo, kad būtina išsiaiškinti piliečių, kurie turi svarių priežasčių grįžti į Lietuvą, skaičių. Nėra kalbama apie tuos, kurie norėtų grįžti atostogauti.

  Premjeras pažymėjo, kad šiuo atveju Lietuva bandys bendradarbiauti su kitomis Baltijos šalimis, sprendimus galima priimti kitaip. Įskaitant repatriacijos skrydžius.

  Pasak premjerės, Jungtinėje Karalystėje atsirado papildomų situacijos komplikacijų. Jos teigimu, iš tiesų nėra gera mintis grįžti į Lietuvą atostogų. Tų žmonių, kurie įstrigo dėl verslo santykių ar kitų aplinkybių, yra kita istorija nei tų, kurie nori atvykti į Lietuvą atostogų.

  Anksčiau JK buvo aptiktas mutavusio tipo koronavirusas, kuris pasirodė esąs 70 procentų užkrečiamesnis nei ankstesnis. Daugelis šalių yra atšaukę skrydžius, tame tarpe ir Lietuva.

  Šiuo metu nuo pandemijos pradžios Baltijos respublikoje nustatyta daugiau kaip 116 tūkstančių koronaviruso atvejų, bendras mirčių skaičius yra 1 093. Lietuvoje galioja karantinas, kuris truks iki sausio 31 dienos, judėjimas šalies viduje bus ribojamas iki sausio 3 dienos.

  Kaip elgtis norint saugiau sutikti šv. Kalėdas?
  © Sputnik
  Kaip elgtis norint saugiau sutikti šv. Kalėdas?
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1186)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys ragina ES koordinuoti situaciją su mutavusiu koronavirusu JK
  Biocad: COVID-19 vakcina veiks ir virusui mutavus
  Tegai:
  Jungtinė Karalystė, Estija, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos