17:01 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  NVSC ragina žmones būti budrius, gavus žinutę iš nepažįstamo numerio su prašymu pateikti savo asmens duomenis, jokiu būdu neatsakinėti į jas ir kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorius, kad blokuotų tokius siuntėjus

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Sulaukta pranešimų apie neva NVSC siunčiamas trumpąsias SMS žinutes, kuriose žmonių prašoma atsakyti į jas, pateikiant savo asmeninius duomenis, todėl NVSC atkreipia dėmesį, kad tokių žinučių, į kurias būtų prašoma atsakyti, nesiunčia.

  "NVSC siunčiamoje žinutėje duomenis pateikti sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusine infekcija turėjusių žmonių prašoma užpildant specialią NVSC anketą", — rašoma Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pranešime.

  Taip pat papasakota, kaip atskirti NVSC siunčiamas SMS žinutes nuo netikrų žinučių.

  Visų pirma, NVSC siunčiamos žinutės siuntėjas yra NVSC, t. y. asmenys, gavę žinutę iš NVSC, siuntėjo laukelyje matys ne numerį, o trumpinį — NVSC.

  Be to, NVSC siunčiamose žinutėse nėra prašoma atsakyti į atsiųstą žinutę ir taip pateikti savo asmens duomenis, o siunčiama nuoroda į anketą, kurią prašoma užpildyti.

  Dar vienas požymis, rodantis, kad žinutė tikrai iš NVSC, yra tai, kad žinutės turinyje nurodomi tikslūs asmens, kuriam ji skirta, inicialai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje išaugo bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis
  Viskas, ką būtina žinoti apie epidemiologinį tyrimą ir izoliaciją — viename filmuke
  NVSC: rizikingą sąlytį turėję darbuotojai ne visada yra laiku izoliuoti
  Tegai:
  melagingas pranešimas, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos