21:39 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Anksčiau JK buvo atrasta nauja koronaviruso mutacija, kuri plinta greičiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Daugelis šalių paskelbė sustabdžiusios susisiekimą transportu su JK

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis nuotoliniu būdu susitiko su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Brian'u Olley. Apie tai savo Facebook puslapyje pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Pokalbio metu kalbėtasi apie santykių su JK perspektyvas po Brexit, aptarti COVID-19 pandemijos iššūkiai ir bendras šalių atsakas į juos. 

  Skuodis pažymėjo, kad JK visuomet buvo ir išliks Lietuvos strategine partnere, ir pabrėžė vieningo bei koordinuoto ES ir JK veikimo svarbą šiuo sudėtingu laikotarpiu. 

  Susitikime akcentuota, kad dabar ypač svarbus piliečių, siekiančių grįžti namo, sutelktumas ir atsakingas elgesys.

  "Bendros šalių pastangos padės užtikrinti, kad į Lietuvą grįžtantys piliečiai ją pasiektų saugiai, užtikrinant ir visų su grįžimu susijusių valstybių, institucijų ir pareigūnų saugumą", — teigiama pranešime.

  Anksčiau JK buvo atrasta nauja SARS-CoV-2 koronaviruso mutacija. Šeštadienį Didžiosios Britanijos naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatyta koronaviruso padermė plinta greičiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo.

  Atsižvelgdamos į šias naujienas, kelių šalių valdžios institucijos, tarp jų ir Lietuvos, paskelbė sustabdžiusios susisiekimą transportu su JK. 

  Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė, kad šiuo metu ieškoma sprendimo dėl Lietuvos piliečių grįžimo iš JK. Ieškant sprendimo dalyvauja Lietuvos ambasada, Užsienio reikalų bei Susisiekimo ministerijos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Čaplinskas papasakojo apie mutavusio viruso iš JK ypatybes
  Nauja koronaviruso padermė JK. Iš kur ji atsirado, kuo pavojinga
  Baltijos šalys ragina ES koordinuoti situaciją su mutavusiu koronavirusu JK
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Lietuva

  Svarbiausios temos