02:35 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies vadovas paskatino kiekvieną senjorą netolimoje ateityje pasinaudoti atsirasiančia galimybe pasiskiepyti nuo koronaviruso, taip pasirūpinant savo sveikesne ateitimi

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į pensinio amžiaus žmones ir jų organizacijų atstovus, skatindamas aktyviai skiepytis ir palaikyti vyresnių asmenų vakcinavimą nuo COVID-19 viruso.

  Президент Литвы Гитанас Науседа во время удаленной конференции с представителями организаций пожилых людей
  Prezidentas nuotoliniu būdu bendravo su pagyvenusių asmenų organizacijų atstovais.

  Apie tai praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Trečiadienį prezidentas nuotoliniu būdu bendravo su pagyvenusių asmenų organizacijų atstovais. 

  "Lietuvoje daugiau kaip du trečdaliai gyventojų planuoja skiepytis saugia ir prieinama vakcina. Vyresnio amžiaus žmonės išsiskiria dar palankesniu požiūriu į vakcinos naudą. Kviečiu kiekvieną senjorą netolimoje ateityje pasinaudoti atsirasiančia galimybe pasiskiepyti nuo koronaviruso, taip pasirūpinant savo sveikesne ateitimi", — susitikime ragino prezidentas.

  Šalies vadovas priminė, kad vakcinavimas nuo koronaviruso Lietuvoje pradedamas gruodžio 27 dieną, o pirmosios vakcinos siuntos ES šalims išsiųstos jau šiandien. Pirmuosius planuojama skiepyti medicinos sektoriuje su koronavirusu sergančiais pacientais dirbančius asmenis.

  Susitikime taip pat buvo aptarta skurdo mažinimo politika, medicininių paslaugų prieinamumas bei karantinas.

  Planuojama, kad pirmoji "Pfizer-BioNTech" vakcinos partija ES šalis pasieks iki gruodžio 26 dienos. Tikimasi, kad skiepijimas prasidės nuo gruodžio 27 dienos. Šaldikliai vakcinoms jau pristatyti į Lietuvą.

  Lietuva yra įsigijusi 1,24 mln. "Pfizer-BioNTech" dozių, taip pat turi sudariusi sutartis su dar penkiais kitais vakcinos vystytojais.

  Dar šia tema

  COVID-19 vakcina į Lietuvą atkeliaus po kelių savaičių, sakė Nausėda 
  Nausėda: Vilniaus regionas pasirengęs pradėti vakcinaciją
  Nausėda kreipėsi į Lietuvos žmones prašydamas per šventes likti namuose
  Tegai:
  vakcina, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos