09:14 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Už kačių, šunų ir šeškų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą atsakytų jų laikytojas ar savininkas

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė nuo kitų metų gegužės 1 dienos įteisinti privalomą kačių, šunų ir šeškų ženklinamą mikroschemomis ir registravimą Gyvūnų augintinių registre, rašoma Seimo pranešime.

  Šunys, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Биятов

  Katės, šunys ir šeškai, atvesti nuo šio reikalavimo įsigaliojimo dienos, turėtų būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

  Iki šios nuostatos įsigaliojimo atvesti minėti gyvūnai, kurie nėra paženklinti mikroschemomis, turėtų būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre iki 2022 metų gegužės 1 dienos, bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

  Už kačių, šunų ir šeškų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą atsakytų jų laikytojas ar savininkas.

  Pabrėžiama, kad Svarstomomis pataisomis taip pat siekiama patikslinti verslinio gyvūnų augintinių veisimo sąvoką, kuri būtų apibrėžiama, kaip teisės aktų nustatyta tvarka vykdomas gyvūnų augintinių dauginimas verslo tikslais, įskaitant ir patinų naudojimą patelių apvaisinimui.

  Įstatyme numatoma papildyti veiksmų, laikomų žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu, sąrašą.

  Žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu taip pat būtų laikomas gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų, gyvūno augintinio savininko nesutikimas bendradarbiauti su įstatymo vykdymą kontroliuojančių institucijų pareigūnais, informacijos apie jo laikomų gyvūnų gerovę, sveikatos būklę, buvimo vietą ar kitas svarbias aplinkybes nesuteikimas.

  Tegai:
  šuo, katė

  Svarbiausios temos